banner461
banner195

Gülşehir de Su Sorunu Ne Zaman Çözülecek?

Gülşehir İlçe Kaymakamlığı kontrolünde ilçeye bağlı köylerin içme suyu sorunlarının çözümü konusunda bu yıl beklentilerin karşılanması anlamında önemli bir yıl olacak.

Gülşehir de  Su Sorunu Ne Zaman Çözülecek?
10 Haziran 2014 Salı 20:00

banner143
banner134

 Su Sorunu Ne Zaman Çözülecek?

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir İlçe Kaymakamlığı kontrolünde ilçeye bağlı köylerin içme suyu sorunlarının çözümü konusunda bu yıl beklentilerin karşılanması anlamında önemli bir yıl olacak.

Gülşehir ilçe kaymakamlığı geçtiğimiz yıl yaptığı çalışmalarla ilçeye bağlı Karahöyük  Köyü  içme suyu için sondaj kuyusu açmış, terfi  binası  yapılmış, motopomp grubu, memranlı tankı ve sayaç ve elektrik bağlantı malzemeleri alınarak bağlantılarının gerçekleştirilmesini sağlamıştı. Yine ilçeye bağlı Emmiler köyü içme suyu için 7 bin 649 TL harcanarak  sondaj  kuyusu açtırılmış ve bu köyün içme suyu ihtiyacının karşılanması konusunda da gerekli çalışmalar yapılmıştı.

Söz konusu köylerin yanı sıra ilçeye bağlı Gümüşyazı Köyü ile Bölükören Köyü içme suyu için farklı yerlere sondaj kuyusu açtırılmasına karşın, yeterli su bulunamamıştı. Bölükören köyünün içme suyu sıkıntısının giderilmesi için Acıgöl ilçesine bağlı Bağlıca köyünden içme suyu getirilmesi konusunda bu yıl çalışmaların tamamlanması bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.