banner461
banner195

Gülşehir İlçesi Pis Kokudan Kurtuluyor.

Nevşehir'in Gülşehir ilçesi Sadabat Parkındaki Çalışmalar ile Lağım Kokulardan Kurtarılarak Lale bahçesine dönüştürülecek.

Gülşehir İlçesi Pis Kokudan Kurtuluyor.
27 Ekim 2014 Pazartesi 13:08

banner143
Gülşehir İlçesi Pis Kokudan Kurtuluyor.
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir'in Gülşehir ilçesi Sadabat Parkındaki Çalışmalar ile Lağım Kokulardan Kurtarılarak Lale bahçesine dönüştürülecek. Çalışmaları Devam Ediyor.
Gülşehir araplı mevkii nde 2010 yılında HES Baraj santrali yapılması nedeniyle, suların yükselmesi, Lağım loğarları'nın baraj kotu altında kalması, lağım loğarlarındaki pis suların Kızılırmak'a Akmaması ve sadabat parkında birikmesi nedeni ile sadabat parkı ve çevresi'nin Pis Kokmasına sebeb olan Lağım suyu aktarım tesisi çalışmaları Gülşehir Belediyesi'ne bağlı ekipleri Tarafından devam ediyor.

 
Gülşehir Artık GÜL kokacak !

Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi ARISOY'unda yakından takipettiği çalışmaların kısa sürede bitirilmesi ve çalışma sahasının lale bahçesine dönüştürülmesi planlanıyor. Başkan Arısoy ilçemiz artık bu kanalizasyon kokusundan kurtularak ilçemizin ismi gibi Gül kokacak dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
100 yıllık plan - 4 yıl önce
planlama en az 100 yıllık olmalı..evirme çevirme borusuyla olmaz ...sistem baraj kapakları altına kadar olmaz ise aynı koku yıllarca devam eder.teknoloji ileri dev çaplı borular var ,,iş makinaları var,,kazdır döşe....
Avatar
gülşehir macir mah sakinleri - 4 yıl önce
sayın vahdi bey bu anlattıgın masal kimi kandırıyorsun teknelojiye ayak uydur
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 4 yıl önce
arisoy ve gumussoy vatandasi uyutuyoruz diye dusunuyorlara kendilerini avutuyor vatandas uyumuyor bunlar manyakmi yer altina yatirim yapsin turbinlere oynayip secim kazanacaklara, bunun yakintarihr=te ornegi var 1984 nevsehir belediyesi cik buyk yatim yapti alt yapi sorunu cozuldu ama yayha yilmaz secim kaybetti
Avatar
haydi görelim.... - 4 yıl önce
karşında ilçeyi mahvedip kaçanlar var...bunlar bu kokulara aldırmadan gene gelirler...sen çalış kurtar şu pislikten ilçeyi..
Avatar
ali karli - 4 yıl önce
Lagimi kizil irmaga dokerseniz mahserde yakaniza yapisirim ha