banner461
banner195

Gülşehir - Nevşehir Asfaltı Mıcır Yüzünden Can Almaya Devam Ediyor

Nevşehir - Gülşehir arasında bulunan ve il merkezi ile Gülşehir ilçesinin bağlantısı olan ve ayrıca Tuzköy Havaalanına ulaşımı sağlayan asfalttaki durum içler acısı. Bu yoldan sizlere Hemen hemen Hergün bir kaza haberi veriyoruz...Artık Bu duruma Birileri DUR Desin...!

Gülşehir - Nevşehir Asfaltı Mıcır Yüzünden Can Almaya Devam Ediyor
08 Nisan 2014 Salı 12:03

banner143
banner134
Buna Birileri DUR Desin...!

 Nevşehir - Gülşehir arasında bulunan ve il merkezi ile Gülşehir ilçesinin bağlantısı olan ve ayrıca Tuzköy Havaalanına ulaşımı sağlayan asfalttaki durum içler acısıdır. Turizm merkezi olarak gösterilen Kapadokyada bir çok vatandaş ve turistlerin il ve çevresine gelmek için kapı görevi görev HAVAALANI yolu olarak kullanılan ve daha Hacıbektaş şenlikleri döneminde 1-2 ay önce göstermelik olarak atılan asfalttan eser kalmadı.

Nevşehir Valiliği aracılığınca Karayolları ekipleri ile yapılan mıcırların süpürülmesine rağmen halen mal ve can kaybı almaya devam ediyor. 06.04.2014 günün yine mıcır yüzünden yine bu yolda kaza meydana geldi. Tüm uyarılara rağmen halen tehlikeli bir yol olmaya devam Nevşehir - Gülşehir asfaltının bir an önce sıcak asfalt yapılmasını herkes istemektedir. Nevşehir - Gülşehir çift şeritli yolunda ikaz levhalarına rağmen sürücülerinde yolun iki şeritli olması nedeniyle uyarılara kulak asmamasıda faciaya sebep oluyor. Yetkililere halkımız adına bir kere daha sesleniyoruz. Başka can ve mal kaybına sebep olmadan bu yola çare bulunması istiyoruz. 

 

Konuyla ilgili şikayetlerini Gazetemize bildiren Vatandaşlarla yaptığımız röportajda ; Karayollarının çalışmasını pek fazla sağlıklı bulmadıklarını, yolun kazılarak yeniden asfalt dökülmesi gerekirken asfalt çalışmasının eski asfaltın üstüne tekrar döküldüğünü,yeni atılan asfaltın artık ortadan kaybolduğunu, asfalt olarak dökülen mıcırların bir çok arabanın camlarını kırdığı,lambalarını patlattığını Nevşehir - Gülşehir arasında bulunan çift şeritli yolu her iki tarafınada atılan asfalt bir çok mal ve can kaybına sebep oldu. Bu duruma yetkililerin el koymalarını istediklerini belirttiler.Yetkililere halkımız adına bir kere daha sesleniyoruz. Başka can ve mal kaybına sebep olmadan bu yola çare bulunması istiyoruz. 


Haber:Mantarkaya Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Metin Can - 4 yıl önce
fib haber'e haberde emeği olan herkese teşekkürler çok güzel bir konuya değindiniz. yol toprak olsa bundan daha sağlıklı olurdu
Avatar
Erkan Soysaldı - 4 yıl önce
gerçekten çok önemli bir konu kapadokya dünyanin yedi harikasından biri ve milyonlarca yerli ve yabanci turistin ziyaret ettiği bir nokta avanos,gülşehir,göreme,ürgüp yollarinin sicak asfalt kaplanmasi gerekmektedir çift yol olacağina tek yol olsun sicak asfalt olsun buradan sayin nevşehir milletvekillerine duyrulur inşallah bu dönem yollarimiz yapılır
Avatar
altay - 4 yıl önce
yolu mütait yapıyor karayolları taşaron firmalara verildi. bütün işleri taşaron firmalar yapıyor galiba