banner461
banner195

Gülşehir Sadabad Parkı na İlave Park

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde Sadabad Parkı içerisinde bulunan 5 bin m2 alana devlet destekli park yapılıyor.

Gülşehir Sadabad Parkı na İlave Park
23 Haziran 2014 Pazartesi 23:45

banner143
banner134

 Sadabad Parkı içerisinde bulunan 5 bin m2 alana devlet destekli park yapılıyor.

 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yerel yönetimlere yaptığı destekler neticesinde nüfusu 5 Bin ile 25 Bin arasında olan il ve ilçe belediyelerinin hazırladıkları çevre ve sokak düzenlemeleri dalında, 396 tip park projesinden onaylanan 150 proje içinde olan Gülşehir Belediyesinin 5000 m2 lik projesi için start verildi.
 
Park ihalesini alan firma tarafından önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanacak. Sadabad Parkı nın üst bölümünde bulunan alana HES Baraj Gölü nün su seviyesini yükseltmesi sebebiyle şu ana kadar 420 kamyon malzeme dökülerek dolgu yapıldı. Son tesviye için yaklaşık 50 araç daha malzeme serilip zemin düzeltildikten sonra 5000 m2 alan yüklenici firmaya devredilecek.
 
 
Gülşehir’e yapılacak olan parkın maliyeti yaklaşık 1 milyon TL yi bulacak. %55 İlbank  ve %45 Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünce proje desteği sağlanacak olan park yapımında % 5 lik katkı da belediye özkaynaklarından sağlanacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
teşekkürler - 4 yıl önce
gülşehirimize bu projenin alınmasında ve uygulanmasında katkıları bulunan 2 belediye başkanımızada gülşehirli bir vatandaş olarak teşekkürlerimi sunuyorum.inşallah parkımız bu bölgede hatırı sayılır bir park olacak.devamını diliyorum.
Avatar
VATANDAŞ - 4 yıl önce
gülşhir bitti artik yazik oldu be