banner461
banner195

Gülşehir Sadabat Parkı yeni yüzüyle hizmete giriyor

Gülşehir Belediyesi'nin Projesini Hazırlayıp, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunması ve projenin kabul edilmesi ile Başlayan Çalışmalar Hız Kesmeden Devam Ediyor.

Gülşehir Sadabat Parkı yeni yüzüyle hizmete giriyor
10 Eylül 2014 Çarşamba 17:48

banner143
Gülşehir Sadabat Parkı yeni yüzüyle hizmete giriyor
İlgili Galeriye Git
banner134
Gülşehir ilçesi'nde bulunan Sadabad Parkı; ''5bin metrekare'' Büyütme ve Genişletme Çalışmaları Başladı.   

Gülşehir Belediyesi, Bir Önce Belediye Başkanlarından Mustafa DURSUN'un Projesini Hazırlayıp,Çevre ve Şehircilik bakanlığı'na sunması ve projenin kabul edilmesi ile Başlayan ve Şu anki Belediye Başkanı Vahdi ARISOY'un da Projeye Destek vermesi ile devam eden ''5bin metrekare'' Park genişletme Çalışmaları Başladı.

Gülşehir Belediyesi'nin Park kurulacak zemini hazır hale getirmesi ve Park İhalesini Alan firmanın Çalışmalara Başlamasıyla Göze Görünür Bir Hal Alan Park'a; Çocuk Parkı, Yürüyüş Yolu,Spor Aletleri, Egzersiz Aletleri ve Kamelyalar Yapıldı Şuan İtibari ile devam eden çalışmaların Kısa sürede tamamlanması öngörülüyor.

Finans'ı %55 iller Bankas,ı %45 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ı Tarafından karşılanırken, Gülşehir Belediyesi ise %5 lik Bir Kısmına Destek Veriyor. Parkın Maliyeti Yaklaşık 1 Milyon TL'yi Bulması Bekleniyor..

 Kaynak: Samet Ateş


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.