banner461
banner195

Gülşehir’de Alt Yapı Sorunları Çözüme Kavuşturuluyor

Gülşehir’de yıllardır yılan hikâyesine dönen altyapı sorunu nihayet çözüme kavuşuyor.

Gülşehir’de Alt Yapı Sorunları Çözüme Kavuşturuluyor
01 Ocak 2016 Cuma 13:34

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir’de yıllardır yılan hikâyesine dönen altyapı sorunu nihayet çözüme kavuşuyor.

Kanalizasyon projesinin tamamlanıp, İller Bankasına teslim edildiğini açıklayan Belediye Başkanı Vahdi Arısoy “Gülşehir Belediyesi tarafından altyapı projesine ilk adım atıldı. Gülşehir’de  1970’li yıllarda o günün nüfus ve şartlarına uygun yapılan kanalizasyon ve içme suyu hattı bugün ilçemizin ihtiyacına cevap veremiyor. Alt yapı ekibimizce günde nerde ise on adet arızaya müdahale ediliyor. Bu durum maliyetlerimizi aşırı derecede artırmanın ötesinde halkımızın mağduriyetine de sebep oluyor. İlçemiz kanalizasyon altyapısının yenilenmesi için 27.05.2014 tarih 609 sayılı yazımızla iller bankasına müracaat edildi. İller bankasının 18.07.2014 tarih 16121 sayılı yazılarına istinaden 05.08.2014 tarih 63 sayılı belediye meclis kararımız ile İller bankasında Belediyemizin Kanalizasyonla ilğili iş ve işlemlerini takip etmek üzere Belediye Başkanı Vahdi Arısoya Meclis üyelerimizin oy birliği ile yetki verildi. İller bankası genel müdürlüğü ilçemiz kanalizasyon proje çizim işini ihale ederek ihaleyi Ankara’da mukim vadi proje müşavirlik firması kazandı. Vadi proje ilçemizde yaklaşık altı ay inceleme, Araştırma ve kazı çalışması yaparak projemizi 28.12.2015 tarihinde İller Bankası Genel Müdürlüğüne teslim etti.

Yaklaşık 20,000,000 TL civarında olan projemizde eski kanalizasyon hattımız yağmur suyuna bırakılarak 75 Km Açık yollar, 75 Km Açılacak yollar Projeye dahil edilerek Gülşehir merkezde 150 Km lik kanalizasyon çalışması yapacağız. Kanalizasyon projemizin Gülşehir’e  hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Ayrıca 2016 yılının ilk aylarında temiz su projemizde tamamlanarak iller bankasına teslim edilecektir inşallah dönemimizde ilçemizin kanalizasyon ve temiz su alt yapısını yenilemiş olacağız ’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.