banner461
banner195

Gülşehire Kapalı Pazar Alanı Projesi

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde Belediye Ahiler Kalkınma Ajansına verdiği proje ile ilçeye kapalı bir Pazar yeri kazandırmayı planlıyor.

Gülşehire Kapalı Pazar Alanı Projesi
19 Nisan 2013 Cuma 12:43

banner143
banner134

 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, tamamen kapalı bir Pazar alanının oluşturularak 250 esnafın bu Pazar yerinde faaliyet göstermesinin hedeflendiğini söyledi.

Ahiler Kalkınma Ajansına konuyla ilgili bir proje sunduklarını ve projenin olumlu sonuçlanması itibariyle sosyal ünitelerinde yer aldığı Pazar yerinin en kısa zamanda ilçeye kazandırılması için çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, “Ahiler Kalkınma Ajansına bir proje verdik Kapalı halk pazarının ilçemizde yapılması için. Üstü kapatılmış şekilde değil, bir bina olacak şekilde ilçemizde yeni bir Pazar yeri oluşturacağız. Kalkınma Ajansımızdan bu projemiz olumlu bir şekilde çıkarsa 250 pazarcı esnafımızın aynı anda bu faaliyetlerini sürdürebilecekleri bir Pazar alanımız olacak ilçemizde. İçerisinde mescit, emzirme odaları, zabıta noktası gibi alanlarında olacağı yeni Pazar alanımızın en kısa zamanda ilçemize kazandırılması için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.