banner461
banner195

Gülşehir’in Nüfusu Artacak

Nevşehir ili genelinde Ürgüp ve Avanos ilçelerinden sonra en dikkat çeken ilçe Gülşehir ilçesi. İlçe nüfusu yerel seçimlerle birlikte Ürgüp ve Avanos ilçe nüfuslarına yakın bir seviyeye de ulaşacak.

Gülşehir’in Nüfusu Artacak
16 Ocak 2014 Perşembe 22:09

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir ili genelinde Ürgüp ve Avanos ilçelerinden sonra en dikkat çeken ilçe Gülşehir ilçesi. İlçe nüfusu yerel seçimlerle birlikte Ürgüp ve Avanos ilçe nüfuslarına yakın bir seviyeye de ulaşacak.

Nüfusu 2 binin altında kalan Gülşehir ilçesine bağlı Karacaşar, Gümüşkent ve Tuzköy kasabalarının Gülşehir ilçesine bağlanacak olmasıyla birlikte ilçe nüfusunun 13 bine yaklaşması bekleniyor.

Gülşehir’in genellikle Avanos ve Ürgüp ilçeleriyle mukayese edilmeye çalışıldığını belirten Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Nisan ayından itibaren ilçe nüfusunun artacak olmasının aynı zamanda belediye gelirlerinin de artacağı anlamına geleceğini, Gülşehir belediyesinin daha etkin bir hizmet verir hale geleceğini dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gülşehirli - 4 yıl önce
sana rağmen buralar mahalle oldu başkan
Avatar
gülşehır - 4 yıl önce
sagolsun başkan gülşehırin nufusunu fazlalaşmayı burak ilceyi köye dönüştürdü inşallah bu dönem gider gülşehıre calısan tuzköy ün başkanı gibi yırtıcı başkan gelir
Avatar
RABİA-Gülşehir - 4 yıl önce
gülşehir e adam gibi çalışacak,dürüst,güvenilir,tüm vatandaşlarımızın yakinen tanıdığı bir başkana ihtiyaç var, atama veya dışarıdan birisini asla kabul etmiyoruz,bunun bedelini gülşehir fazlası ile ödedi.
Avatar
tahsin kayaci - 4 yıl önce
Su anki gulsehiri gorunce gulsehirli olmaktan utaniyorum bu ayip bizlere yeter