banner461
banner195

Gülşehirli Vatandaşların Yol Çilesi Çözüm Bekliyor

Nevşehir-Gülşehir Karayoluna dökülen asfalt göz boyama bir asfalttır.

Gülşehirli Vatandaşların Yol Çilesi Çözüm Bekliyor
29 Aralık 2013 Pazar 14:21

banner143
banner134

 Nevşehir - Gülşehir arasında bulunan ve il merkezi ile Gülşehir ilçesinin bağlantısı olan ve ayrıca Tuzköy Havaalanına ulaşımı sağlayan asfalttaki durum içler acısıdır. Turizm merkezi olarak gösterilen Kapadokyada bir çok vatandaş ve turistlerin il ve çevresine gelmek için kapı görevi görev HAVAALANI yolu olarak kullanılan ve daha Hacıbektaş şenlikleri döneminde 1-2 ay önce göstermelik olarak atılan asfalttan eser kalmadı. 

Konuyla ilgili şikayetlerini Gazetemize bildiren Vatandaşlarla yaptığımız röportajda ; Karayollarının çalışmasını pek fazla sağlıklı bulmadıklarını, yolun kazılarak yeniden asfalt dökülmesi gerekirken asfalt çalışmasının eski asfaltın üstüne tekrar döküldüğünü,yeni atılan asfaltın artık ortadan kaybolduğunu, asfalt olarak dökülen mıcırların bir çok arabanın camlarını kırdığı,lambalarını patlattığını Nevşehir - Gülşehir arasında bulunan çift şeritli yolu her iki tarafınada atılan asfalt bir çok mal kaybına sebep oldu. Can kaybı olmadan bu duruma yetkililerin el koymalarını istediklerini belirttiler.

 

Bizde bu konuya mizahi tarzdan yaklaşalım. LÜTFEN OKURKEN GÖZÜNÜZDE CANLANDIRIN VE YORUMLARINIZI BİZE ULAŞTIRIN MERAKLA BEKLİYORUM. 

Türkiye Karayolları ekibi, Almanya ya bir ziyarette bulunurlar. Almanya yetkilileri ülkelerini turizm yerleri gezdirirler, daha sonra asfalt makinalarını gösterirler. Türk Karayolları ekibi Almanyadaki yolları incelerler. Ve güzel bir şekilde ziyaretlerini tamamlar. Aradan 6 ay geçtikten sonra Alman Kara yolları ekibi Türkiyeye iadeyi ziyaret etmek istediklerini bildirirler. Türkiyede bu durumu hoş görüyle karşılarlar ve bir gezi proğramı hazırlar bu gezi proğramına Kapadokya bölgesinide eklerler. Neyse Alman Kara yolları ekibi ülkemizi ziyarete gelir. Bir çok turizm kenti ve müzeler gezdirililer. Sıra gelir Kapadokya yı gezmeye Tuzköy havaalanına uçakla iniş yapan heyet otobüslerle havaalanından alınır. Gülşehirin içine girmeden direk çevre yolundan Nevşehire götürürlerken biri bu kasaba neresi diye sorarlar Türk yetkili Gülşehir ilçesi diye cevap verir. Bir başka Alman yetkili Ürgübün ilçesimi diye cevap verir. Türk yetkili Alman yetkililere durumu anlatır. Gülşehirin şirin bir ilçe olduğunu, buranın Nevşehir ilçesi olduğunu, Ürgübünde Nevşehir ilçesi olduğunu anlatır. Görmeden bilgi sahibi olur Alman yetkili ilçe geçildikten sonra Açıksaraya gelinir tam o tatlı ramba çıkıldıktan sonra bir bakarlarki Karayolları ekibi çalışıyor. Alman Karayolları ekibi gelmeden yolu yenileme yapıyorlar. Otobüs durdurulur meslektaşlarına kolay gelsin diyebilmek için 3-4 Alman karayolları yetkilisi aşağı iner ilerde bir karayolları ilçesinin asfatta açılan çukura bir işçinin asfalt döküp üstünde zıpladığını görürler. Şaşırırlar sorarlar bu işçi ne yapıyor ,anlatırlar asfaltta yama yapıyor diye işte o anda bir Alman çok şaşırır ve Türklere asfalt yapmayı biz öğrettik ama yama yapmayı kim öğretti onu bilmiyoruz. der. (kısa bir kesit hayatımızdan)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gülşehirli vatandaş - 4 yıl önce
bende aynen katılıyorum yazık günah ya toprak yol bundan iyi , 2 arabamın da camı kırıldı 1200 tl birisine 300 tl birisine ödedim boya hasarları saymıyorum daha , ve lastiğini mıcıra kaptırıp da kaza yapıp ölüp gidenleri de saymadık daha bi çare bulun buna lütfen
Avatar
VATANDAŞ - 4 yıl önce
maalesef nevşehir-avanos ve nevşehir-kaymaklı arasına dökülen asfaltta aynı. birileri gözümüzü boyadı. yaziklar olsun.
Avatar
Gülşehir - 4 yıl önce
aynen katılıyorum editörün gözlemlediği ve yazdığı habere.hacı bektaş şenliklerine bir yada iki gün kala döküldü asfalt.atar atılmaz basladı cam kırmaya tabii.yolda asfalt namına birşey kalmadı tabii.derken kış geldi ne kadar da yağmur kar fazla yağmasa sadece sağ şeritte asfalta benzeer bir tabaka sol şeritte ise siz ne derseniz deyin....gecenlerde bir karayollarına ait araç yoldakı tasları süpürüyordu işte bu bizim önlemimiz yazdan beri nerdeydinizzz!!!!!
Avatar
türker dağdibi - 4 yıl önce
allahınızı seviyorsanız sizden asfalt felan beklemiyoruz asfaltı kazıyın stabilize yol yapın enzaından arabanın camlarını kırmaz boyasını patlatmaz bi çuval para verdik o arabalara.yeter artık yaww sizden asfaltın ustüne karataşlarmı serpmenizimi istedik.
Avatar
MEHMET-2 - 4 yıl önce
geçen yaz yapılan asfalt kaplamasını hangi şirket yaptı ve bunlara vergilerimizden ödeme yapanları lanetliyorum. nevşehir gülşehir ve nevşehir -acıgöl yollarının asfaltı içler acısı.. kaç arabanın camı kırıldı taş fırlamasından.... yetkilileri göreve çağırıyoruz.. vali bey hiçmi gitmiyor bu yollardan.
Avatar
yunus - 4 yıl önce
yolu yapmak mesele değil mesele onun onarımıdır bakımıdır . yaptıktan sonra atıp gitmek değildir. ne yazıkki en son bu yollar 2005 te yapılmıştı ve o zamandan beridir ben bakım görmedim lütfen görün bunları
Avatar
HÜSEYİN - 4 yıl önce
hayırlı seneler herkese benimde aynı yolda 2 defa camım kırıldı neden sıcak asfalt atmazlar bilmiyorum milletin çilesi ne zaman bitecek kara yolları bunları duymuyormu
Avatar
yılmaz - 4 yıl önce
duyun milletin feryadın yeter artık canımızda olacağız hergün kaza mıcırdan dolayı