banner461
banner195

Güney Çevre Yolu Ne Zaman Açılacak?

Nevşehir’in karayolu ulaşımını çok büyük ölçüde rahatlatacak, ilimize son yıllarda kazandırılmış en önemli yatırımlar arasında gösterilebilecek çalışmada sona yaklaşıldı.

Güney Çevre Yolu Ne Zaman Açılacak?
04 Ocak 2014 Cumartesi 11:45

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in karayolu ulaşımını çok büyük ölçüde rahatlatacak, ilimize son yıllarda kazandırılmış en önemli yatırımlar arasında gösterilebilecek çalışmada sona yaklaşıldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in üzerinde büyük bir hassasiyetle durduğu, bir an önce tamamlanabilmesi için Nevşehir belediyesinin de desteğini esirgemediği projenin bir bölümünün tamamlanarak karayolu trafiğine açılması planlanıyor.

Nevşehir Valiliği İl Özel İdaresi, Nevşehir Belediyesi ve Karayolları Kayseri Bölge Müdürlüğünün işbirliğinde geçtiğimiz yıl yapımına başlanılan 9.5 kilometrelik Güney Çevre Yolunda çalışmalar aralıksız sürüyor.

Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan yeni Adnan Menderes Terminalinin hemen üst bölümünden başlayıp, Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Çardak köyü’nün Derinkuyu ilçe yolu ile bağlandığı alana kadar olan 9.5 kilometrelik bir alanı kapsayan Nevşehir Güney Çevre Yolu, 11′er metre geliş ve gidiş yolu ve 4 metre de orta refüj  ile toplam 26 metrelik bir genişliğe sahip olacak.

Nevşehir’deki trafik düzeninin daha etkin bir şekilde sağlanarak, ağır tonajlı araçların şehir merkezini kullanmalarının da önüne geçerek, bu yönde de trafikte önemli bir rahatlamayı da beraberinde getirecek olan Nevşehir Güney Çevre yolunda bir yandan asfaltlama çalışmaları devam ederken, bir yanda da yolun bir bölümünün tamamen bitirilip trafiğe açılması için hummalı bir çalışma ortaya konuluyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in de büyük destek verdiği projenin tamamen bitirilmesi için öngörülen süre ise 2014 yılının ilk yarısı olarak belirtiliyor. Yolun tamamlanarak trafiğe açılması konusunda özverili bir çalışma dikkatleri çekiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sedat - 4 yıl önce
zamanı geldi artık orasının yeni cevre yolu şart oldu ama neden bekliyorlar anlamış değilim
Avatar
başkan - 4 yıl önce
avanosa giden çevre yolunu nezaman çözeceksiniz 2004 yılında sölemişdiniz ama halen tık yok begendik marketin önünde biraz bekleyin ne kadar tırlar kamyonlar geçiyor o zaman hissedebilirsiniz başkan ne kadar acil oldugunu