banner461
banner195

Güvercinlik Vadisi’nde çevre temizliği etkinliği yapıldı

Uçhisar Belediyesi, Nevşehir Valiliği ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile vadilerin kirliliği hakkında alınan karar doğrultusunda, Güvercinlik Vadisi’nde çevre temizliği etkinliği düzenlendi.

Güvercinlik Vadisi’nde çevre temizliği etkinliği yapıldı
17 Nisan 2014 Perşembe 15:28

banner143
banner134

 Güvercinlik Vadisi’nde çevre temizliği etkinliği yapıldı.

 

Uçhisar Belediyesi, Nevşehir Valiliği ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile vadilerin kirliliği hakkında alınan karar doğrultusunda, Güvercinlik Vadisi’nde çevre temizliği etkinliği düzenlendi. Çevre temizliği etkinliğine, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, belediye meclis üyeleri, turizmciler, mimarlar ve belediye personeli katıldı.

Güvercinlik Vadisi’nin muhteşem manzarası ve yürüyüş yollarında yapılan etkinlikte, çevreciler çevreye atılan plastik ve kağıt atıkları topladılar. Çevre Temizliği Bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen etkinlik, Göreme’de sona erdi. Başkan Karaaslan tarafından tüm katılımcılara ikram yapıldı. Etkinlik sonunda konuşan Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, etkinliğe katılanlara teşekkür etti. Gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için herkese bu anlamda görev düştüğünü belirtti. Kapadokya Bölgesi’nin Turizm açısından ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Ateş, bölgede yaşayan herkesin bu önemi kavraması gerektiğini söyledi. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.