banner461
banner195

Hacıbektaş, Avanos ve Derinkuyu Hastaneleri Tamamlandı

İl Sağlık Müdürlüğünün 2015 yatırım programında bulunan üç devlet hastanesi tamamlandı. Bu hastanelerden Hacıbektaş devlet hastanesi hizmete kazandırılırken, Avanos ve Derinkuyu hastanelerinin kısa zamanda hizmete kazandırılması planlanıyor.

Hacıbektaş, Avanos ve Derinkuyu Hastaneleri Tamamlandı
25 Kasım 2015 Çarşamba 13:16

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) İl Sağlık Müdürlüğünün 2015 yatırım programında bulunan üç devlet hastanesi tamamlandı. Bu hastanelerden Hacıbektaş devlet hastanesi hizmete kazandırılırken, Avanos ve Derinkuyu hastanelerinin kısa zamanda hizmete kazandırılması planlanıyor.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Müteahhit firmanın işi bırakması nedeniyle yeniden ihale sürecine girilen Ürgüp Devlet Hastanesi ile inşaatları süren Acıgöl ve Gülşehir ilçelerindeki 10’ar yataklı devlet hastanelerinin ise önümüzdeki yılın sonuna doğru hizmete kazandırılmasının planlandığını söyledi.

2015 yılının sağlık yatırımları açısından iyi bir yıl olarak geçtiğine de dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, ilçelerde yapılan entegre hastanelerinin tamamının hizmete kazandırılması durumunda Nevşehir’de sağlık alt yapısının ciddi manada gelişmiş olacağına da vurgu yaptı.

Ünlübay, “2015 Yılı sağlık yatırımları açısından son derece iyi geçti. Şu an da iki hastanemizi teslim almak üzereyiz. Avanos ve Derinkuyu hastaneleri tamamlandı. Avanos hastanesi ile ilgili MEDAŞ ile ilgili bir sorun var onu da aştıktan sonra hastanemizi hizmete kazandıracağız. Ürgüp devlet hastanesi ihalesi yapılmıştı ancak müteahhit firma işi bıraktı ve yeniden ihale yapıldı. Ve şu an orada da inşaat hızla devam ediyor. 2016 yılı sonuna doğru bu hastanemizi de hizmete kazandırmayı planlıyoruz. Hacıbektaş devlet hastanemiz bitti ve geçen hafta itibariyle orayı hizmete açtık. Acıgöl ve Gülşehir 10’ar yataklı devlet hastanelerinin temellerini attık ve inşaatları devam ediyor. Bu hastanelerimizi de önümüzdeki yılın sonuna doğru halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.