banner461
banner195

Hacıbektaş Büyükburunağıl Köyünde Toplu Açılış Töreni Yapıldı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Hacıbektaş İlçesine bağlı Büyükburunağıl Köyü’nde yapımı tamamlanan yatırımların toplu açılış törenine katıldı.

Hacıbektaş Büyükburunağıl Köyünde Toplu Açılış Töreni Yapıldı
10 Kasım 2018 Cumartesi 12:40

banner143
banner134

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Hacıbektaş İlçesine bağlı Büyükburunağıl Köyü’nde yapımı tamamlanan yatırımların toplu açılış törenine katıldı.

Toplu açılış programına; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Savaş Benli, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Hacıbektaş İlçe Müftüsü Mustafa Bahacan, AK Parti Hacıbektaş İlçe Başkanı Yusuf Koçak, Büyükburunağıl Köyü Muhtarı Naki Can, Büyükburunağıl Köyü Cami Yaptırma ve YaşatmaDerneği Başkanı Hüseyin Sapmaz ile köy halkı katıldı.

Hacıbektaş İlçesine bağlı BüyükburunağılKöyüne Nevşehir Valiliği İl Özel İdaresi, Hacıbektaş Kaymakamlığı, Muhtarlık, Büyükburunağıl Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve hayırseverlerin katkılarıyla yapımı tamamlanan; Köy Konağı, Cami Lojmanı, 1500 kişilik Foseptik Çukuru, 200 Tonluk Su Deposu, Büyükburunağıl Köyü ile Kıranyolu arası 7 Km’lik asfalt yolu ve tadilatı yapılan bina içerisinde Taziye Evi, Doktor Odası, Muhtarlık ve sosyal amaçlı toplantı salonunun da yer aldığı birimlerinin toplu açılışı; Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan duaların ardından açılış kurdelesinin kesilmesiyle hizmete açıldı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz yaptığı açıklamasında; "Hacıbektaş/Büyükburunağıl Köyümüzün Köy Konağı açılışını gerçekleştirdik. ‬‪Hemşerilerimizle her daim bir ve beraber olarak Sevdamız Nevşehir diyerek çıktığımız kutlu yolda Nevşehir’imizin her yerine hizmet götürmenin mutluluğunu paylaşıyoruz." dedi.

Açıkgöz, " Köy Konağımızın yapılmasında emeği geçen muhtarımızı ve kıymetli vatandaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Köy konağımızın, köyümüze ve sizlere hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yapımı tamamlanarak hizmete açılan tesisleri gezen Vali İlhami Aktaş ve beraberindeki Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe ve Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer,köy sakinlerinebirlik beraberlik ve dayanışma ile köye kazandırılan hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ederek, yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Köy Muhtarı Can, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’a, Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer ve katılımcılara köylerine toplu açılış nedeniyle ziyaretlerinden dolayı kendi ve köy halkı adına teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.