banner461
banner195

Hacıbektaş ta Adak Kurbanları Yoksulun Umudu Oldu

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesindeki çeşitli etkinliklerde kesilen adak kurbanlarının etleri, belediye tarafından soğuk hava deposunda saklanarak yıl boyu düzenli olarak yoksul ailelere dağıtılıyor.

Hacıbektaş ta Adak Kurbanları Yoksulun Umudu Oldu
23 Mayıs 2014 Cuma 15:06

banner143
banner134

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, yaptığı açıklamada, her yıl düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri ile eski Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi İlhan Selçuk, kardeşi karikatürist Turhan Selçuk ve Aşık Mahsuni Şerif'i anma törenleri için kesilen adak kurbanlarının belediyeye bağışlandığını belirtti. 

 

Bağışlanan etlerin ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler ile etkinliklerde dağıtılmak üzere soğuk hava deposunda saklandığını ifade eden Selmanpakoğlu, şöyle devam etti:

"Belediyemize yılda yaklaşık 10 ton et bağışlanıyor. Bağışlanan etlerin bir kısmı çeşitli etkinliklerde lokma olarak pilav üstünde ikram ediliyor. Bunun yanında Savat Mahallesi'nde 124, Zir Mahallesinde 57, Bala Mahallesi'nde 53 aileye düzenli olarak 3 kilogramlık paketler halinde et yardımı yapmaktayız. Amacımız et alamayan ailelerin mağduriyetlerini gidermektir". 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.