banner461
banner195

Halk Oyunları ve Türk Halk Müziği Koro Eğitimi Başlıyor

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde,  2017-2018 eğitim ve öğretim dönemine ait Halk Oyunları Eğitimi ile Türk Halk Müziği Koro eğitimlerine bu ay içerisinde başlanıyor.

Halk Oyunları ve Türk Halk Müziği Koro Eğitimi Başlıyor
05 Eylül 2017 Salı 10:31

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde,  2017-2018 eğitim ve öğretim dönemine ait Halk Oyunları Eğitimi  ile Türk Halk Müziği Koro eğitimlerine bu ay içerisinde başlanıyor.
Nevşehir’de müzik kültürünün yaygınlaşması ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen her yaş grubundaki vatandaşların becerilerinin de değerlendirilmesi çerçevesinde, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüher dönem olduğu gibi 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde de bir dizi eğitim çalışmaları yürütüyor.
Toplumdaki müzik kültürünün daha etkin hale getirilmesi ve  çocukların yanı sıra gençlere Türkiye’nin çeşitli yörelerine ait halk oyunlarının öğretilmesi amacıyla  Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Halk Oyunları eğitim kursları düzenleniyor.
Hafta içi düzenlenen Halk Oyunları eğitimlerinin yanı sıra,Nevşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu’nda yer almakisteyen  her yaş grubundan kişilerin katılabileceği Türk Halk Müziği Koro eğitimi için başvuru işlemleri  Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce yürütülüyor.
Halk Oyunları Eğitimi  ile Türk Halk Müziği Koro eğitimleri, Nevşehir Belediyesi  Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.