banner461
banner195

Hasan Ünver’den Yeni Dönemin En Büyük Beklentisi

Nevşehir il merkezinde Belediye Başkanı Hasan Ünver’den ilin en büyük beklentilerinden biri de Kale ve civarındaki düzenlemelerin yapılarak İlin turizmden gelir elde hale gelmesi olacak.

Hasan Ünver’den Yeni Dönemin En Büyük Beklentisi
19 Nisan 2014 Cumartesi 20:02

banner143
banner134

 Ünver’den Yeni Dönemin En Büyük Beklentisi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezinde Belediye Başkanı Hasan Ünver’den ilin en büyük beklentilerinden biri de Kale ve civarındaki düzenlemelerin yapılarak İlin turizmden gelir elde hale gelmesi olacak.

Yeni dönemde İl merkezine yepyeni ve modern bir görünüm kazandıracak ve belediye hizmetlerini daha etkin bir hale kavuşturacak olan yeni hizmet binasının tamamlanarak hizmete açılmasının yanında, İlimize dini ilimler Külliyesinin ve beraberinde yeni müftülük hizmet binasının kazandırılmasının yanında Kale ve civarındaki düzenlemelerin yapılarak Nevşehir il merkezinin de tıpkı Avanos, Ürgüp, Kozaklı, Derinkuyu gibi ilçeler gibi turizmden gelir elde eden bir merkez haline dönüşmesi bekleniyor.

Yıllardır hep dile getirildiği üzere il merkezinde turistik mekan anlamında sadece Damat İbrahimpaşa Külliyesinin bulunması ve bu değerin de yeterince tanıtılamadığı için yerli ve yabancı turist çekememesinden ziyade Nevşehir Kalesi ve civarındaki tarihi kültür mirasının ilin ekonomisine ve turizme kazandırılmasını Nevşehir’de yaşayan herkes büyük bir sabırsızlık içerisinde bekliyor.

Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de il merkezinin bölgedeki turizm pastasından hiçbir pay elde edilememesinin de artık tarihe karışacağı anlamına gelen Kale ve civarındaki tarihi yerleşimin gün yüzüne çıkarılması bu dönemde Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in en önemli sınavlarından biri olacak.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet yel - 4 yıl önce
Baskanimizin secinde projeleini duyamadik.siyasi polemik kindarlik gibi ozelliklerini unutup hizmet bekliyoruz.
Avatar
magdur edilenler - 4 yıl önce
kale civarımızda evimiz var fakat yıkıklara verilen para bizlere verilmedi ne olacak halimiz
Avatar
has - 4 yıl önce
çok beklersiniz.....ahirette görüşelim
Avatar
ayşe özdemir - 4 yıl önce
keşke nevşehir halkı daha bilinçli ve duyarlı olsaydı.üç krşa yıkılmasına izin verdiği evlerin karşılığı için sormazdı.onlar tarih ve kültür mirasuydı ve kimse umursamadı parasını yeni evini düşündü.