banner461
banner195

Hastane çevresindeki düzenleme çalışmaları sürüyor

Nevşehir Belediyesi tarafından Devlet Hastanesi çevresinde geçtiğimiz ay içerisinde başlatılan yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Hastane çevresindeki düzenleme çalışmaları sürüyor
06 Haziran 2014 Cuma 14:16

banner143
Hastane çevresindeki düzenleme çalışmaları sürüyor
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Belediyesi tarafından   Devlet Hastanesi çevresinde geçtiğimiz ay içerisinde başlatılan yol genişletme ve çevre düzenleme  çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in denetiminde devam ettirilen çalışmalarda,Devlet Hastanesi’ne giriş yolunda önemli genişletmeler sağlanırken,yollarında kilitli parke taşı ile döşenmesi çalışmalarında artık sona gelindi.

Çalışmalar çerçevesinde yaklaşık 15 metre yüksekliğinde Hastane Meydanına bir de saat kulesinin yapımı da sürüyor.

Devlet Hastanesi çevresinde 2 bini aşkın aracın otopark meselesinin de çözüme ulaştırılacağı çalışmalarda, hastane meydanında  işadamı Ulutaş  Dirlik’in ailesi adına yaptıracağı 1500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin de yapımına başlanıldı.30 Ağustos 2014 tarihinde ibadete açılmasının planlandığı Hastane Meydanı’nda ,sağlıklı bir alt ve üst yapı ağının oluşumuna yönelik çalışmalarda Nevşehir Belediyesi ekiplerince devam ediyor.

Devlet Hastanesi çevresinin modern kent kimliğine uygun bir yapılanma içerisinde olmasını hedefleyen çalışmalarda ayrıca, Sulusaray beldesi ile Devlet Hastanesini birbirine bağlayacak 600 metrelik yolun da yapımına başlandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
doktor - 4 yıl önce
önce özel idareyi oradan kaldırın..şehrin dışına taşıyın(üniversitenin arkasındaki dağlık alana)yerine daha büyük bir hastane yapılmalı..tıp fakültesi için zaten gerekli...
Avatar
baksen - 4 yıl önce
ne değişti tayyip babasımı kızdı acep.koltuktan kalkmadan iş bitiren başkanı tayyip çarpmış.