banner461
banner195

Haydi NEVŞEHİR…. Aşevi Kuralım

Bu kadim toprakların evlatları olarak yaklaşan Ramazan Ayını vesile kılarak asırlar öncesinde ecdadımızın oluşturduğu mazlumdan, kimsesizden velhasılı eşrefimahlukatın ihtiyaçlarını gidermek için oluşturduğu aşevi geleneğini kamu - özel sektör elbirliği ile oluşturarak sadece ramazandan ramazana değil her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğumuzu gösterelim.

 Haydi NEVŞEHİR…. Aşevi Kuralım
12 Haziran 2014 Perşembe 12:12

banner143
banner134

 Haydi NEVŞEHİR….

Bu kadim toprakların evlatları olarak yaklaşan Ramazan Ayını vesile kılarak asırlar öncesinde ecdadımızın oluşturduğu mazlumdan, kimsesizden velhasılı eşrefimahlukatın ihtiyaçlarını gidermek için oluşturduğu aşevi geleneğini kamu - özel sektör elbirliği ile oluşturarak sadece ramazandan ramazana değil her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğumuzu gösterelim.

Misyonumuzu ve Vizyonumuzu da;

Nevşehir’imizde adaletin ve iyiliğin hâkim olması için kardeşlik bilinciyle muhtaç ve mazlum tüm insanlara ihtiyaç duydukları insani temel yardımları ulaştırarak huzurlu bir yaşam sağlarken, değişen dünyada değişmeyen milli ve manevi değerleri ön plana çıkarmak, iyiliği her zaman her yerde yaşatmak.

Şu güzel topraklarda gücümüz nispetinde dilimizle, elimizle, malımızla ve dualarımızla mazlumdan ve muhtaçtan yana olup, tüm insanlığın insani değerlere sahip bir hayata kavuşmasında etkin rol almak. 

İnsanların yaşam mücadelesinde karşılaştıkları olumsuzluklar giderilerek şahıslara ve toplumlara kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için destek olmak.

Başarabiliriz……………               

                                                         Saygılarımla                                       Yrd. Doç.Dr. Özden Taşğın


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.