banner461
banner195

“HAYKIRIŞ” Belgeseli Nevşehir'de

Yapımcılığını İHH’nın üstlendiği ve yönetmenliğini Tülay Gökçimen’in yaptığı “HAYKIRIŞ” adlı belgesel film Nevşehir'de gösterime sunulacak.

14 Şubat 2014 Cuma 18:45

banner143
banner134

 Suriyeli Mazlum kardeşlerimizin yaşadığı dramı kamuoyuna duyurmak için Nevşehir İHH Gönüllüsü ve Koordinatörü Baki Öncel hocamızın öncülüğünde ” HAYKIRIŞ” adlı belgeseli, 15 Şubat Cumartesi Günü Saat 19.00′da Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde Nevşehirlilerle buluşacak. Belgeseli Nevşehirlilerle buluşturan Nevşehir İHH Gönüllüsü ve Koordinatörü Baki Öncel  ile Nevşehir den birçok dernek ve STK destek veriyor.

Nevşehir İHH Gönüllüsü ve Koordinatörü Baki Öncel, programa tüm Nevşehirlileri davet etti. Öncel, belgeselde anlatılanların aslında kimsenin duymak istemediği şeyler olduğunu belirterek, “Dünya, Suriye’de kimyasal silah kullanıldı mı, kullanılmadı mı diye düşüne dursun, belgeseldeki kadınlar 3 yıldır kimyasal silahların kullanıldığını söylüyor. Kadınlar 3 yıldır Esed rejiminin insanlığa karşı işlediği suçları anlatıyorlar. Suriye’de kadınlara ve erkek çocuklara tecavüz edildiğini söylüyor” diye konuştu.

Öncel,Şahin, “Binlerce insan hapishanelerde tutuluyor ve işkence görüyor. Hemen yanı başımızda yaşananlara nasıl kayıtsız kalabilirdik, kalmadık. Şimdi bir şey yapabiliyor iken yapmak lazım. Suriyeliler iyi bir yaşam istiyor, özgürlük mücadelesi veriyorlar. Bizde artık bundan sorumluyuz. Umarım izleyenler de aynı sorumluluğu duyar” dedi.

“Haykırış” belgeselinde, en çok sivillerin zarar gördüğü, binlerce kadın ve çocuğun öldüğü saldırılardan kaçarak, Türkiye-Suriye sınırında yaşayan 10 kadının hikayesi yer alıyor. Belgesel gösterimi halka açık ve ücretsiz olacak.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.