banner461
banner195

Her Kesime Hitap Ediyor

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin el sanatları merkezi konumundaki Avanos ilçesinde çanak çömlek atölyelerinde satışa sunulan çanak balıklar en fazla küçük yaştaki çocukların ve estetiğe ilgili ev hanımlarının ilgisini çekiyor.

Her Kesime Hitap Ediyor
21 Temmuz 2015 Salı 13:31

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin el sanatları merkezi konumundaki Avanos ilçesinde çanak çömlek atölyelerinde satışa sunulan çanak balıklar en fazla küçük yaştaki çocukların ve estetiğe ilgili ev hanımlarının ilgisini çekiyor.

Son yıllarda bölgeye gelen yerli ve yabancı turiste daha fazla ürün çeşitliliği ile hitap etmeyi hedefleyen çanak çömlek ustalarının maharetli ellerinden çıkan balık figürlü çanaklar 20 liradan satışa sunuluyor.

Evlerde süs eşyası olarak kullanılabilecek olan çanak balıkların aynı zamanda çocukların büyük ilgisini çektiğine dikkat çeken Çanak Çömlek Ustaları, “Bilindiği üzere son yıllarda çanak çömlek ustaları olarak atölyelerimize gelen hemen her yaş grubundaki insanlara hitap etmeyi istiyoruz. Bu amaçla yaptığımız balık figürlü çanaklar hem küçük yaştaki çocukların, hem de evlerinde estetiğe meraklı bayanların ilgisini çekiyor” diyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.