banner461
banner195

Her şey Engelsiz Nevşehir İçin ...!

Nevşehir GÖRBİR Şubesi tarafından Topuzluhan Restaurant'da 3 Aralık Dünya engelliler Günü programı düzenlendi.

03 Aralık 2014 Çarşamba 21:43

banner143
Nevşehirli Engelliler GÖRBİR Yemeğinde Buluştu / 3 Aralık Dünya Engelliler
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir GÖRBİR Şubesi tarafından Topuzluhan Restaurant'da 3 Aralık Dünya engelliler Günü programı düzenlendi. Programa Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu,Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener,İşkur Müdürü İlhan Temel,İl Dernekler Müdürü Yakup Yavuzkan,Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce,Başkan Vekili Mehmet Varol, AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz,AK Parti Gençlik Kolları Başkanı M.Rauf Yanar,Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız,Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit,İş Adamı Musa Ertaş,AK Parti Eski İl Başkanı Ersan Erkut,SGK İl Müdürü Mehmet Ali Yıkarbaba,Kapadokyaspor Yönetim Kurulu Üyeleri,Tüm Nevşehirliler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Şen ve Genel Sekreter Halil Doğan ,çok sayıda STK temsilcileri,özel rehabilitasyon merkezi temsilcileri ve engellilerimizle aileleri katıldılar.


FİB Haber Genel Koordünatörü Fikret Çapacı'nın başarılı sunumlarında, Nevşehir Görbir Şubesi tarafından gerçekleştirilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Yemekli programı Hafız Mahmut Kemikkıran Hocamızın dualarıyla başladı.

Daha sonra Görbir Nevşehir şube başkanı Erol Mutlu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü özel proğramı açılış konuşmaları gerçekleştirildi. Görbir Şube Başkanı Erol Mutlu Başta Sayın Valim, Belediye Başkanım ve Emniyet Müdürüm ile tüm katılımcılara hoş geldiniz diyorum. Burada sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyor Bizleri sadece bu gün değil hergün her defasında Sabahın şafak vakti makamlarında ağırlayıp her defasında bizi boş çevirmeyip tüm Engelli dostlarımız adına destekleri için Başta Belediye Başkanım Hasan Ünver ve Valim Mehmet Ceylan a huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Ayrıca bu yemeğin verilmesindeki katkıları için Kapadokyaspor Kulüp Başkanı Sayın Av. Hüsnü Güneş kardeşimize de Allah razı olsun dedi.
Başkan Mutlu, Buradan tüm engelli kardeşlerimiz 3 Aralık Dünya Engelliler günlerini kutluyorum dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver de konuşmasında Bu günü özel kılan şey aramızdaki ÖZEL İNSANLARIMIZ.... Bugün 3 Aralık Dünya engelliler Günü ama ben burada Engelli kelimesini telaffuz etmek bile bana tuhaf geliyor onun için biz bu değerli insanlarımıza "Özel insanlar" diyoruz. İşte onları özel kılan şeylerden biri ise onların büyük VEFASI Vefalı olmaları. Siz Onlara bir adım atın onlardan onbeş adım yakınlık görüyorsunuz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada onların her zmaan yanlarında olarak İnşallah hep birlikte el ele kol kola yürüyeceğiz .Bu vesile ile bir kez daha Tüm Özel insanlarımızın bu özel günlerini tebrik ediyorum dedi.

Programın son konuşması için Kürsüye çıkan, "Engelsiz bir Nevşehir için çalışıyoruz" diyen Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan da tüm davetlilerden büyük alkış topladı. 

Programın son bölümünde Rapido kursunda başarılı olan kursiyerlere Nevşehir Protokolü tarafından sertifikaları takdim edildi.Nevşehir Milletvekilleri'nin telgraflarının okunmasıyla son buldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NEVŞEHİRLİ - 3 yıl önce
ya çok enteresan bir tablo olmuş nevşehir belediye başkanı yanında elenmiş her seferinde yıkılmış bir mehmet varol ha bide il başkanı yok masada ya bunların protokol kurallarından haberi yok ayıp ya ben hasan başkanımın yerinde olsam o masaya oturmazdım herkes yerini bilecek siyasi bir kimliği olmayan kişinin işi ne o masada masadakiler siyasi
Avatar
hayta yorumcu - 3 yıl önce @NEVŞEHİRLİ
sayın ünver kendini büyük görmüyor hoş görüsünü ve naifliğini bir kez daha gösterdi sen ne anlarsın siyasi den anlasan tabloya başka şekil yorumlardın hasan başkanım diyosun ama engellive engellileri temsil edenleri aşşalıyosun sen nevşehirde olmayı nevşehirli olmayı bile hak etmiyosun bence.
Avatar
baba - 3 yıl önce
Engellere takılan engelliler bu ulkede yasiyor malesef..gorme engelli ve yuruyemeyen bir cocugum var sosyal hizmetler tarafindan verilen evde bakim ucreti kisi basina dusen geliri 4 lira geciyor diye kesildi ve geriye donuk odenenler talep edildi...bu nasil sosyal duzen..ki ben bu ucreti fazlasiyla cocugumun bakimi ve tedavisi icin harciyorum...simdi nolacak kaderinemi terk edelim yavruyu yada ac kalalim...her sey gostermelik...ayrica defalarca yetkililere dile getirmeme ragmen burada bir gorme engelli sinifi actiramadik malesef...7 yasindaki gormeyen yavruyu komsu illere yatili gondermem tavsiye edildi...kendinizi benim yerime koyun sizler gonderebilirmisiniz..sayin buyuklerim luks restoranlarda toplanarak engellilere bir faydaniz dokunmaz..babayim ben baba cigerim yaniyor...nolacak benim halimmm...
Avatar
admin - 3 yıl önce @baba
0532 627 28 74 numaralı telefonu arayın size yardımcı olmaya çalışalım hayırlı geceler
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Engelli değilim ama 2000 evler tokide yollarda epey Engelleniyoruz. Hasan Paşaya duyurulur!
Avatar
cevap - 3 yıl önce @NEVŞEHİRLİ
sayın nevşehirli sen ne anlarsın ki. herşey protokol değil siyasi olmadan önce adamlık lazım. önce adam ol. sonra yorum yak olurmu canım.
Avatar
kim - 3 yıl önce
hasan ünver düz adamı engelliyor ama engelliler gününde boy gösteriyor, o engel ilerde nelere sebeb olacak hep beraber göreceğiz.
Avatar
misafir - 3 yıl önce @NEVŞEHİRLİ
hasan başkanımın oturduğu masa protokol masasıdır ve yanındaki mehmet varol hasan beyden sonra gelmiştir ve onun yanına oturmuştur.ayırıca mesele protokol olmak yada orda oturmak kimin oturup kimin oturmadığı değildir.mesele orda engelliler için birlik ve beraberlk göstergesidir.hiç kimse böyle bir günde oturduğu yeri azımsayacak küçümseyecek durumda olmamıştır olamazda eğer olduysa da o onun ayıbıdır.sonuçta ordaki kişiler engelliler için ordalar ve o programı bir engelli derneği düzenlemiştir.ne kadar ilgilenebilirlerki gelenlerle.lütfen yaptığınız yorumlarda taraf olmak için yorum yapmayın.