banner461
banner195

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi Sürüyor

Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen Sendikası genel merkezince tüm illerde ve İlimizde sürdürülen Her sınıfın bir yetim kardeşi var adlı projesi bu yılda sürecek.

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi Sürüyor
09 Ekim 2015 Cuma 14:23

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen Sendikası genel merkezince tüm illerde ve İlimizde sürdürülen Her sınıfın bir yetim kardeşi var adlı projesi bu yılda sürecek.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, “Eğitim-Bir-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşler Başkanlığı ve İHH tarafından başlatılan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi 3 yaşında. Geleceğin iyiliksever Türkiye’sini bugünden inşa etmek üzere hayata geçirilen proje, yeni eğitim-öğretim döneminde de 81 ilde bütün okullarda devam edecek. Çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, duyarlı ve başkalarının dertleriyle dertlenen insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas alan proje, erken yaşta yapılan küçük fedakârlıklar çocukların karakter oluşumuna doğrudan etki edeceğinden, bencil, duyarsız, merhametsiz bir nesilden ziyade nitelikli, paylaşmayı seven, yardımsever nesillerin yetişmesinde etkili olacaktır. 2014-15 eğitim-öğretim döneminde 81 ilde 6 bin 7 okul, 16 bin 747 yetimle kardeş oldu. 25 bine yakın sınıf, 750 bin öğrenci iyilikte yarışarak önemli bir sosyal sorumluluk projesinin içinde yer aldı. Bu projeyi tüm ülke sathında daha da genişleterek ve teşkilatımızın gayretleriyle daha da kökleştirerek bu yıl da aynı azimle devam ettireceğiz. Türkiye’de ve dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya annesini kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli öğrenciler ve eğitimciler tarafından karşılanmasını ve bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü haline gelmesini amaçlıyoruz. Eğitim-Bir-Sen olarak, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te gerçekleştirdiğimiz 31. Başkanlar Kurulu çerçevesinde Makedonya, Arnavutluk ve Kosova’da yetim öğrencilere yönelik programlar gerçekleştirdik. Yetimlere sahip çıkmayı, insanlığın bize yüklediği bir sorumluluk olarak addediyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.