banner461
banner195

Hızlı Tren Projesi Bu Yıl Başlayacak

Kalkınma Bakanlığı 2014 yılı programına hızlı tren projesini aldı. Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri demiryolu projesi çerçevesinde Avanos'ta zemin etüt sondaj çalışmaları 2013 Mart ayında yapılmıştı.Proje tamamlandığında Nevşehir Kapadokya Bölgesine ulaşımı için Kara ve hava yolundan sonra Demir Yoluda sağlanmış oluyor...

Hızlı Tren Projesi Bu Yıl Başlayacak
06 Mayıs 2014 Salı 11:24

banner143
banner134

 Kalkınma Bakanlığı tarafından Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren hattı uygulama projesi bu yıl yapılacak.AK Parti Nevşehir Milletvekilleri A. Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider’de yapmış olduğu ortak açıklamada Kalkınma Bakanlığı tarafından Nevşehir’i de kapsayan hızlı tren hattı uygulama projesi bu yıl yapılacak. Nevşehir’imize hayırlı olsun temennisinde bulundular. 


Bakan Elvan da Teyit Etti...
Öte yandan Antalya-Konya hızlı tren projesini hayata geçireceğiz :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,’Antalya-Konya, Aksaray-Nevşehir ve Kayseri hızlı tren projesini hayata geçireceğiz. Bu yıl uygulama projesini yapacağız, bunu 2014 yatırım bütçemize aldık’ dedi.

Elvan, sözlerine şöyle devam etti:

“Kapadokya bölgesine gelen turist sayısı 2,5 milyon civarında ama bizim için yeterli değil. Turizmde ciddi gelişme gösterecek Antalya-Konya, Aksaray-Nevşehir ve Kayseri hızlı tren projesini hayata geçireceğiz. Bu yıl uygulama projesini yapacağız, bunu 2014 yatırım bütçemize aldık. Hizmet için yola çıktık, sizin refahınız ve mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur. Siz ne istiyorsanız biz onları yapıyoruz, bundan sonra da yapmayı sürdüreceğiz.”
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ömer altun - 4 yıl önce
Nihayet vekillerimiz çalışıyomuş way beeee