banner461

HUDER Nevşehir İl Temsilcisi Murat Özkaya'dan 15 Temmuz Mesajı

HUDER (Hukukî Araştırmalar Derneği) Nevşehir İl Temsilcisi Avukat Murat Özkaya, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir yazılı açıklama yayımladı.

banner503
HUDER Nevşehir İl Temsilcisi Murat Özkaya'dan 15 Temmuz Mesajı
14 Temmuz 2017 Cuma 14:50

banner143
banner134
HUDER (Hukukî Araştırmalar Derneği) Nevşehir İl Temsilcisi Avukat Murat Özkaya,  15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu açıklamalarda bulundu.

15 TEMMUZ HUDER BASIN AÇIKLAMASI
Milletlerin tarihlerinde tarihi değiştirecek  ehemmiyetli hadiseler vardır; 15 Temmuz Darbe Kalkışmasının Önlenmesi de bunlardan biridir. Mevcut anayasal  rejimi topyekun değiştirmeyi  ve devleti ele geçirmeyi amaçlamış FETÖ olarak adlandırılan silahlı terör örgütü mensupları menfur emellerine erişebilmek için ölçüsüz şiddet kullanarak masum ve silahsız insanlarımızı katletmişlerdir. Mehmet Akif'in "benim iman dolu serhaddim var" tespitini doğrularcasına, milletimiz devletin acze düştüğü anlarda imanlı göğüslerini siper ederek bu hain ve dış güdümlü kalkışmayı püskürtmüşlerdir. Ölüme düğüne gider gibi giden milyonlar tüm dünyaya "milletin  başının kesilebileceği ancak eğilmeyeceğini" bir kez daha öğretmiş oldular. Destan yapmaktan yazmaya fırsatı olmamış bu millet, gene bir destan yapmıştı.
Bu destan ülkenin makus talihini hayra tebdil etmiştir. Evrensel hukukun temel ilkelerinden olan insana insan olması dolayısı ile saygı ve itibar edilmesi ile ilahi hukuk düzeninin tesis edilmesi manasında bu direniş bir milat olmuştur. Biz alemin merkezi ve özeti olan insanın yaşatılmasının devletin yaşatılması olduğuna inanan hukukçular olarak; milletin milli değerlerine sahip çıkması, milli şuur bayraklaştırması karşısında derin saygılarımızı milletimize sunuyoruz.
Adaletin gerçekleştirme görevlisi olan hukukçular milletin vicdanlarında yer etmiş ahde vefa devlete bağlılık, hürriyete aşık olma duygularından aldığımız kuvvetle milletimizin değerlerini koruma yönündeki azim ve kararlıklarının destekçisi olmaya devam edeceğiz.
Milletimizin emrinde hukuk devletinin gereklerini ve adaletin hem vicdanlarda hem de hukuk rejiminde tesis etme kararlılığında olan HUDER ailesi hukuk dışı ve mandacı her türlü girişim ve düşüncenin karşısında olacaktır. Sahip olduğumuz maddi ve manevi kaynaklarımızla bu yolda yürümekten bir an bile vazgeçmeyeceğimizi aziz milletimize saygıyla arz ederken şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükran, milletimize minnet duygularımızı ifade ediyoruz. 14.07.2017
 
HUKUKİ ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ
Yönetim Kurulu

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.