banner461
banner195

Hukuki Mücadele Başlıyor!

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, okul müdürlerine sendikalarına bakarak düşük not verdikleri iddiasıyla İl Milli Eğitim Müdür vekili Osman Şimşek ve ilçe milli eğitim müdürleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Hukuki Mücadele Başlıyor!
27 Ağustos 2014 Çarşamba 19:30

banner143
banner134

Suç duyurusu öncesi Adliye Sarayı önünde basın açıklaması yapan Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Türkiye genelinde Türk Eğitim Sen üyesi olan vatan sevdalıları, iktidar partisi gibi düşünmeyen, yalakalık ve tetikçilik yapmayan okul müdürlerinin eğitimden dışlanarak yöneticilik görevlerinin ellerinden alındığını söyledi.


Nevşehir’de İl Milli Eğitim Müdürvekili Osman Şimşek ve kendisine bağlı ilçe milli eğitim müdürleri tarafından iktidarın kendilerine emrettiği şekilde sendikalarına üye olan okul müdürlerine düşük not verilerek yıllardır emek verdikleri yöneticilikten ayrılmak zorunda bırakıldıklarını anlatan Uğur şöyle konuştu: 
"Okullarına milyonlarca lira yatırım yapmış, öğrencilerinin SBS, OGS ve üniversite sınavlarında Türkiye dereceleri kazanmasında rol almış okul müdürlerimiz bir kalemde iktidar partisi ve onun yöneticileri istedi diye düşük not verilerek eğitimden uzaklaştırılmıştır. Dün itibariyle İl Milli Eğitim Müdürvekili Osman Şimşek’i, not veren ekibi ve ilçe milli eğitim müdürleri hakkında idari soruşturma açılması istemiyle Valiliğe şikayet dilekçesi verdik. Bugün de Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız. Avukatlarımız önümüzdeki günlerde İdare Mahkemesi’ne dava açmak üzere tüm dosyalarını hazırladı."Nevşehir halkından görevden alınan okul müdürlerine sahip çıkmaları çağrısında bulunan Uğur,"Burada amaç eğitimde kaliteyi artırmak değildir. Milli Eğitim’de kadrolaşmaktır. Okul müdürlerinin AKP iktidarı gibi düşünmelerini sağlamaktır. Bunun hesabı demokratik yollarla mutlaka sorulacaktır. Yüce Allah da soracaktır. Not veren arkadaşların hiçbiri toplum içerisine çıkamıyor. Yakın temas kurulduğunda 'üstümüze gelmeyin, hür irademizin dışında bize böyle emredildi' ifadelerinde bulunuyorlar. Bu Türkiye’nin geldiği durumu sosyolojik olarak ortaya koyduğu gibi iktidarın ötekileştirme politikasını, bizden olmayana yaşama şansı olmadığını göstermesi ve parti devletinin ortaya konmasıdır. Buna not verenler ve imza atan tüm herkesi, AKP teşkilatını ve üç milletvekilini kınıyoruz. Bunlar ancak hizmetli tayiniyle uğraşırlar. İlin yatırımıyla uğraşmazlar. Bu ilde 5 senedir yurt yapımı devam ediyor, teşvikte küme düşmüştür, çağdaş görüntüden uzaktır, işsizlik, borçlanma ve intiharda ülke genelinde ilk sıralarda yer alıyor. Milletvekilleri bunları çözeceğine okul müdürlerinin kendi adamları olması için uğraşıyor." eleştirilerinde bulundu.Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, basın açıklaması sonrasında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusuyla ilgili dilekçeyi vermek üzere Nevşehir Adliye Sarayı’na girdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
eğitimci - 4 yıl önce
helal olsun başkan ağzına sağlık sonuna kadar hak mücadelesi vermeye devam
Avatar
Ak parti gönüllüsü - 4 yıl önce
valla ne yalan söylim bu mustafa uğur yaparım dediğini yapar adamın kimseden korkusu yok
Avatar
Gurbetin Hacı - 4 yıl önce
herkesin hesap vereceği mutlak bir adalet gününün olduğunu herkesin bilmesi lazım.
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
bu mustafa uğur'un da fazla ömrü kalmadı. demedi demeyin en kısa sürede alırlar onu ordan. vakitsiz öten horozun başını keserler. daha 2 yıl öncesine kadar özel sektörleri haber yapıp işten çıkarttırmak için uğraşıyordu. önce kendi vicdanıyla bi hesaplaşsın sonra başkalarının hakkını korumak için ortaya çıksın. ne allah korkusu var ne kuldan utanması. önce o masum insanlardan bi helallik alsı kendisi...
Avatar
GÜZEL GÜNLER GELDİ - 4 yıl önce
aci varmi aci ekmaletti̇n bey seni̇ böyle ağzin acikkalir bağirmaya devam ver yansin ver acin cikana kadar
Avatar
AVUKAT - 4 yıl önce
nevşehirde anayasa mahkemesi bulamamış mı :)
Avatar
ahmet seker - 4 yıl önce
mıttafa özdemir nerde ak parti horuzu konusmuyormu egitim camiyası siyaset olsa konusur
Avatar
Hak Mücadelesi Mİ?? - 4 yıl önce @eğitimci
bu bildiğin koltuk mücadelesi ..