banner461
banner195

Hutbe ve Ezan'ı Güzel Okuma Nevşehir Birincileri Belli Oldu

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Ezan-ı güzel okuma ve etkili hutbe kategorilerinde yarışma düzenlendi.Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl 01-07 Ekim tarihleri arasında kutlanmakta olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle...

Hutbe ve Ezan'ı Güzel Okuma Nevşehir Birincileri Belli Oldu
11 Mayıs 2016 Çarşamba 16:29

banner143
Nevşehir Birincileri Belli Oldu
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Ezan-ı güzel okuma ve etkili hutbe kategorilerinde yarışma düzenlendi.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl 01-07 Ekim tarihleri arasında kutlanmakta olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle farklı kategoride yarışmalar düzenleniyor. İl ve İlçe birincilerinin katıldığı Ezan-ı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe sunumu yarışmasında yarışmacılar, Kurşunlu Camii’nde kıyasıya mücadele ettiler.
2016 Yılı Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle İl ve ilçe birincilerinden İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımların katıldığı, Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Sunumu yarışması İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün Başkanlığında, Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, Ürgüp İlçe Müftüsü A. Muhammed Çınar, Acıgöl İlçe Müftüsü Muharrem Evirgen ve Müftülük Uzman Vaizi Uğur Kuru komisyona üye olarak katıldı.
Ezan-ı Güzel Okuma yarışmasında, Avanos Bahçeli Evler Camii İmam Hatibi Emre Dikici birinci olurken, Etkili Hutbe Sunumu yarışmasında ise, Lale Camii İmam Hatibi Zafer Bakum birinci oldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.