banner461
banner195

İftar Sofrası 16 Temmuz Perşembe Günü Son Kez Kuruluyor

Nevşehir Belediyesi’nin hayırsever vatandaşların destekleri ile Ramazan ayı süresince geleneksel hale getirdiği iftar sofrasına vatandaşlar, adeta akın etti.

İftar Sofrası 16 Temmuz Perşembe  Günü Son Kez Kuruluyor
15 Temmuz 2015 Çarşamba 11:57

banner143
banner134
 Nevşehir Belediyesi’nin hayırsever vatandaşların  destekleri ile Ramazan ayı süresince geleneksel hale getirdiği iftar sofrasına vatandaşlar, adeta akın etti.

 

18 Haziran 2015 Perşembe  günü başlayan ve 16 Temmuz 2015 Perşembe günü son kez kurulacak iftar sofrası, her gün  15 kişilik  bir ekip tarafından hazırlanıyor.

Nevşehir Belediyesi’nin artık bir gelenek haline getirdiği ve hayırsever vatandaşların katkısı ile birbirinden lezzetli yemek mönüsü ise süslenen iftar sofrası, Türk Mutfağının farklı damak tadını da yansıtıyor. 

Nevşehir Belediyesi’nin  aşçılarının  iftar yemekleri, iftar vaktinden  yaklaşık 30 dakika önce vatandaşlara dağıtılmaya başlanıyor. 

İftar saati döneminde evine yetişemeyecek durumda olan vatandaşların yanı sıra dar gelirli vatandaşların birlik ve beraberlik ruhu içerisinde iftar yapmasına yönelik olarak hazırlanan iftar sofrasından her gün yaklaşık   1500 e yakın vatandaş yararlandı. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.