banner461
banner195

İhale Önümüzdeki Ay Yapılacak

İl merkezindeki en önemli tarihi ve kültürel miras olan Damat İbrahim Paşa Külliyesi'nin restorasyon, bakım ve onarım çalışması ihale aşamasına getirildi.

İhale Önümüzdeki Ay Yapılacak
26 Mart 2014 Çarşamba 18:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl merkezindeki en önemli tarihi ve kültürel miras olan Damat İbrahim Paşa Külliyesi'nin restorasyon, bakım ve onarım çalışması ihale aşamasına getirildi.

Damat İbrahim Paşa Külliyesi'nin yanında Vakıflar Bölge Müdürlüğü ilimiz genelinde bu yıl içerisinde 6 proje üzerinde çalışmalarda bulunacak. Külliyenin restitüsyon, restorasyon, elektrik, sıhhi tesisat projesi bu yılki yatırım programına alındı.

Damat İbrahim Paşa Külliyesi'ndeki çalışmaların yapılacak ihalenin ardından önümüzdeki günlerde başlatılması beklenirken, ilimiz genelinde Vakfılar Bölge Müdürlüğü'nün bu yıl merkeze bağlı Kaymaklı Kasabası'ndaki Bekirağa Camii, Gülşehir ilçesindeki Kaya Camii, Acıgöl ilçesindeki Hasan Dede Türbesi ve Avanos ilçesindeki Alaaddin Camii projeleri üzerinde de çalışmalarda bulunacağı belirtildi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
memleketim - 4 yıl önce
tarihi mirasımız olan kurşunlu cami ve küllüyenin önünü açmak için kasaplar çarşısı ve peynir pazarı oralar tamamen yıkılıp çok güzel meydan olabilir bunu hasan paşamız kesin yapacaktır inşallah
Avatar
yıkmak ve açmak lazım - 4 yıl önce
kesinlikle haklısınız bence de oraları yıkmak ve açmak lazım... meydansız bir şehrimiz var, yeşilsiz ağaçsız.. türkiye de kaç tane böyle saçma sapan bir şehir vardır ki?
Avatar
kadir açıkgöz - 4 yıl önce
nevşehirimizi ancak nevşehirli yönetebilir aksi
takdirde ne tarih kalır ne de geçmişimiz kalır,
sonra da suçlu ararız....
Avatar
çok dogru bir tesbit - 4 yıl önce @memleketim
oraylada kalmaması gerekir atatürk bulvarına kadar temizlenmesi gerekir o zaman işte sana tarih ve çok güzel bir meydan ve park ve agaçlandırmalar bunu tek yapabilecek biri var oda hasan paşa dıııırrrrrrrrr