banner461
banner195

İl Müdürü Şener'in "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı

Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İl Müdürü Şener'in "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı
01 Aralık 2017 Cuma 20:05

banner143
banner134
Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İl Müdürü Şener mesajında; “3 Aralık, Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilerek, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak açısından önemli bir tarihtir.
 
       Bugün  ülkemizde insan hakları anlayışıyla engelli bireylerin her alanda özgürce ve rahatça yararlanabilmesi için her tür imkân sunulmaya çalışılmaktadır.
 
          Devletimiz her zaman sosyal devlet anlayışıyla vatandaşlarına eşit hak ve imkanlar sunarak temel hak ve özgürlükler konusunda, onların sosyal yaşama katılımlarını artırma konusunda hizmet sunmaktadır.
 
         Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların toplumla uyum içerisinde bütünleşerek karşılıklı saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesi en büyük gayemizdir.
 
           Her insanın bir engelli olabileceği gerçeğini unutmadan, bu kardeşlerimizin sorunlarını çözmek ve taleplerini cevapsız bırakmamak adına, Aile ve Sosyal Politikalar ailesi olarak Sosyal ve ekonomik sebeplerle muhtaç durumda olan engellilerimizin öncelikle aile ortamında bakım ve korunmalarının sağlanmasını, ailesi yanında bakımı sağlanamayanlara ise insan onuruna yakışır şekilde bakım ve koruma hizmetleri sunmayı amaçladık. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü  önemsiyoruz , her gün engellilerimizle hemhal oluyor, engellilerimizle ilgili daha fazla neler yapabiliriz diyerek politika geliştiriyoruz.
 
Bu duygularla tüm engelli kardeşlerimin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutluyor, hepsine, Cenab-ı Allah’tan huzur, mutluluk ve esenlik dolu yıllar diliyorum.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.