banner461
banner195

İller Bankası Nevşehir Yatırımlarında Son Durum

İller Bankası Bölge Müdürlüğünün koordinasyonunda ilimiz genelinde devam eden içme suyu, kanalizasyon ve harita sektöründeki yatırımların birçoğu 2015 yılında da sürecek.

 İller Bankası Nevşehir Yatırımlarında Son Durum
31 Ocak 2015 Cumartesi 16:58

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İller Bankası Bölge Müdürlüğünün koordinasyonunda ilimiz genelinde devam eden içme suyu, kanalizasyon ve harita sektöründeki yatırımların birçoğu 2015 yılında da sürecek.

Edinilen bilgilere göre; İller Bankası bölge müdürlüğünün ilimiz genelindeki yatırımlarından olan Hacıbektaş Kanalizasyon şebekesi çalışması tamamlandı. Mustafapaşa içme suyu projesi de tamamlanan çalışmalar arasında yer alıyor.

Avanos içme suyu projesi geçtiğimiz aylarda fesih edildi, yeniden ihale sürecinde bulunuyor. Ürgüp içme suyu projesi tamamlandı. Karahasanlı içme suyu projesi ilimiz genelinde devam ettirilen çalışmalardan biri.

Bölge Müdürlüğünün koordinasyonunda gerçekleştirilen Akarca, Karasenir, Kalaba, Karahasanlı ve Uçhisar kanalizasyon projelerinin geçici kabulleri yapıldı, Mustafapaşa kanalizasyon çalışması ise sürüyor. Ürgüp kanalizasyon Projesi ise % 60 seviyelerine ulaştırılmış durumda.

İlimiz genelindeki iller bankası yatırımlarından Yazıhüyük içme suyu projesinin ihalesi yapılıp, yer teslimi de gerçekleştirildi. Çalış-Topaklı Atık su arıtma tesisi ihale sürecine getirildi, Derinkuyu merkez kanalizasyon projesi de yine ihale sürecinde olan bir başka proje.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.