banner461

İnşaat gürültüsüne kim dur diyecek !

Nevşehir Merkez Ragıp Üner Mahallesi Tuzlu Su Parkının hemen arkasındaki alanda geçtiğimiz hafta başlatılan inşaat çalışmasında, taş kırma ve delici alet kullanılması ile meydana gelen yoğun gürültü, mahalle sakinlerinin tepkisine sebep oldu.

banner503
İnşaat gürültüsüne kim dur diyecek !
05 Temmuz 2014 Cumartesi 13:35

banner143
banner134
Vatandaş İsyanda, “İnşaat gürültüsüne kim dur diyecek !.... İnşaat alanında sabah saatlerinden itibaren taş kırma ve delici alet çalıştırılası nedeni ile ortaya çıkan gürültü mahalleliyi isyan ettirdi.

Nevşehir Merkez Ragıp Üner Mahallesi Tuzlu Su Parkının hemen arkasındaki alanda geçtiğimiz hafta başlatılan inşaat çalışmasında, taş kırma ve delici alet kullanılması ile meydana gelen yoğun gürültü, mahalle sakinlerinin tepkisine sebep oldu.

Bütün bir haftanın yorgunluğunu evlerinde dinlenerek geçirmek isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan ve akşam saatlerine kadar aralıksız devam eden inşaat gürültüsünden rahatsız olduklarını belirterek, yaz ayının bu sıcak günlerinde gürültü sebebi ile pencerelerini de açamadıklarını belirtip şikâyetlerini dile getiriyorlar.

Mahallelinin şikâyetçi olduğu diğer bir konu ise çevre güvenliği alınmamış olması. İlgili mevzuat gereği, inşaat yerinde çevrenin can güvenliği açısından alana yaklaşılmaması için uyarı levhaları konulması, her türlü tehlikeyi önleyecek şekilde inşaat çevresinin uygun malzeme ile kapatılarak gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekirken, güvenlik açısından bir düzenleme yapılmamış.

Ayrıca, faaliyet sahibi tarafından şantiye alanında; inşaatın başlama, bitiş tarihleri ve çalışma periyotları ile alınan izinlere ilişkin bilgileri inşaat alanında herkesin kolayca görebileceği bir tabelada gösterilmesi gerekirken böyle bir tabela da yok.

Mahalle sakinleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne çok yakın bir alanda başlatılan inşaatla ilgili gerekli önlemlerin alınmasını bekliyorlar.

 

5 Temmuz 2014 Cumartesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir - 6 yıl önce
oturanların evleri vinçle hazır konuldu heralde gürültüsüz bir şekilde
Avatar
şikayet - 6 yıl önce
belediyeyi yapsada şikayet ediyorsunuz,yapmadığı zamanda.hep şikayet hep şikayet.milletin de dört duvarı yok ha.
Avatar
itimat - 6 yıl önce
gürültü yapılmadan kaya kırılabilen varsa söylesin lütfen
Avatar
ha bi durun yaw - 6 yıl önce
yav kardeşim cumartesi pazar da mı dinlenemeyecek miyiz? hastası olanı var, bebeği olanı var, nöbetten çıkmış gündüz uyuyacak olanı var, sınava girecek olanı var buna biri çözüm bulmalı. emniyeti arıyom belediye ilgileniyor diyorlar, belediyeyi arıyorum sorumluluk çevre ve şehircilik il müdürlüğünde diyorlar.. herkes topu birine atıyor, olan vatandaşa oluyor. şu ramazan ayında gece zaten uyku yok, sabahta gürültüden istirahat edemiyorsunuz, ne diyim artık.. oruçluyum
Avatar
... - 6 yıl önce
arkadaş buldukları her boş toprağın üzerine ev dikiyorlar. yahu ne yapacaksınız bu kadar evi?