banner461
banner195

İnşallah 2014 Bol Bereketli Bir Yıl Olur

14 Mayıs Çiftçiler günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, 2014 Yılının bol bereketli bir yıl olması temennisinde de bulundu.

 İnşallah 2014 Bol Bereketli Bir Yıl Olur
13 Mayıs 2014 Salı 13:39

banner143
banner134

 İnşallah 2014 Bol Bereketli Bir Yıl Olur

NEVŞEHİR(MHA) 14 Mayıs Çiftçiler günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, 2014 Yılının bol bereketli bir yıl olması temennisinde de bulundu.

Çiftçinin alın teri ile ekmeğini topraktan çıkardığına dikkat çeken Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, Tarımsal üretimin her kesiminde alın teri olan çiftçilerin, üretim ve verimliliğinin artırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi, tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyal politikalar içinde ele alınması ile tarımsal kalkınmada büyük yol almaya devam edeceğine vurgu yaptı.

Turhan, “14 Mayıs 1946 Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyon'unun kuruluş tarihidir. Bu kuruluşun kısa adı İFAB' tır. Türkiye Ziraat Odaları Birliği bu kuruluşun üyesidir. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonunun kuruluş günü olan 14 Mayıs yalnız bizde değil kuruluşa üye bütün ülkelerde Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanmaktadır. Çiftçiler ekmeğini topraktan çıkaran kimselerdir. Nüfusumuzun büyük çoğunluğu köylerde çiftçilik yapar. Çiftçiler her mevsimde çalışırlar. Bu çalışmalarının sonucu olarak sofralarımızın ekmeğini, meyvesini, sebzesini üretirler. Yiyeceklerimizin her birinde çiftçilerimizin alın teri ve el emeği olduğunu unutmamalıyız. Tarım sektörü, ekonomik ve sosyal nitelikleri nedeniyle Türkiye için vazgeçilmez bir sektördür. İnsan yaşamının sürdürülebilmesi için olmazsa olmazların başında gelen sektör, bu günün sadece gelişmekte olan değil, gelişmiş bütün ülkelerin öncelikli gündemini oluşturmaktadır. Tarım ve hayvancılık insanlığın tarihi kadar eski olduğu ve insan yaşamının devamlılığında vazgeçilmez olduğu herkesçe bilinmektedir. Ülkemizin ve İlimizin nüfusunun yaklaşık yarısı tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır. Tarımsal üretimin her kesiminde alın teri olan çiftçilerimizin, üretim ve verimliliğin artırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi, tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyal politikalar içinde ele alınması, tarımsal kalkınmada büyük yol almamızı sağlayacaktır. Bu çerçevede her türlüğü zorluğa rağmen alın teri ile en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek ve hayvancılığı geliştirmek için kuraklıkla mücadele ederek fedakarca çaba harcayan çiftçilerimizin 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bol bereketli bir yıl geçirmelerini diler, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.