banner461
banner195

İran Kültür Bakan Yardımcısı Karim Najafi’den Üniversitemize Ziyaret

İran Kültür Bakan Yardımcısı Karim Najafi ve beraberindeki heyet, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı ziyaret etti.

İran Kültür Bakan Yardımcısı Karim Najafi’den Üniversitemize Ziyaret
27 Kasım 2012 Salı 12:49

banner143
banner134

 Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesinde gerçekleştirilen ‘2. Uluslararası Hacıbektaş Aşure Günü’ne katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Nevşehir’e gelen İran Kültür Bakan Yardımcısı Karim Najafi, İran’ın Neşabur Kaymakamı Seyit Celal Haşimi, Rektör Alamulu Huda ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

İran Kültür Bakan Yardımcısı Karim Najafi ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Üniversitesi olarak İran’da bulunan üniversitelerle gerek akademik, gerekse bilimsel araştırmaların yanı sıra ikili anlaşmalarda bulunmak istediklerini belirtti.

Nevşehir Üniversitesinin İran’da bulunan devlet ve özel üniversiteler ile her türlü ikili anlaşmaya bakanlık olarak gerekli hassasiyeti ve ehemmiyeti göstererek destek vereceklerini söyleyen İran Kültür Bakan Yardımcısı Karim Najafi, Türkiye ile akademik ve bilimsel çalışmalara önem verdiklerini söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.