banner461
banner195

İşçinin Toplu İş Sözleşmesindeki Fiyat Farkları Ödenecek

Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik 30.03.2018 Tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

İşçinin Toplu İş Sözleşmesindeki Fiyat Farkları Ödenecek
30 Mart 2018 Cuma 10:26

banner143
banner134

Yönetmelik değişikliği gereğince, ihale sözleşmeleri ve toplu iş sözleşmeleri 31.12.2017 tarihinde sona eren işyerlerinde/ işletmelerde çalışanların ücret ve sosyal haklarının, 01.01.2018 - 02.04.2018 tarihlerini kapsayan geçiş döneminde, Yüksek Hakem Kurulu sözleşmesi esas alınmak suretiyle ödenecek.

Toplu İş Sözleşmesin' den kaynaklanan farklar, kamu kurum ve kuruluşları tarafından fiyat farkı kapsamında ödenecek. Çalışanlarımız mağdur edilmeyecek.

Düzenlemenin gerçekleşmesi için gerekli çalışmaları yaptıran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide SARIEROĞLU' na, Maliye Bakanı Sayın Naci AĞBAL' a, bu düzenlemenin yapılabilmesi için büyük çaba sarf eden Hak İş Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Mahmut ARSLAN' a ve emeği geçen herkese, üyelerimiz ve çalışanlarımız adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Düzenlemenin, üyelerimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.