banner461
banner195

İşletme Kayıt Belgesi İçin Son 31 Aralık

Nevşehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığından yapılan açıklamada yeni gıda kanununa göre işletmelerin en geç 31 Aralık 2013 tarihine kadar işletme belgelerini almaları gerektiği hususunda uyarıldı.

İşletme Kayıt Belgesi İçin Son 31 Aralık
27 Aralık 2013 Cuma 10:18

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığından yapılan açıklamada yeni gıda kanununa göre işletmelerin en geç 31 Aralık 2013 tarihine kadar işletme belgelerini almaları gerektiği hususunda uyarıldı.

Yapılan açıklamada, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı; refahını, tüketici menfaatleri ile çevrenin korunması da dikkate alınarak korumayı ve sağlamayı amaçlayan 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gıda işletmelerinin yılsonuna kadar ‘İşletme Kayıt Belgesi' alması gerektiğini duyurdu. Buna göre 31 Aralık 2013 tarihine kadar "İşletme Kayıt Belgesi" almayan bakkal, market, kasap, lokanta gibi küçük esnaf ve gıda üreticileri, ceza ödemek durumunda kalabilecek. Belgeyi almayan perakende gıda işletmesine bin 279 TL, gıda üretim işletmesine 2 bin 560 TL idari para cezası uygulayacak. Gıda işletmelerinin almaları gereken İşletme Kayıt Belgesi için, 31 Aralık 2013 tarihine kadar işletmelerinin bağlı bulunduğu ilçe müdürlüklerine başvurarak İşletme kayıt belgesini almaları gerekmektedir” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.