banner461
banner195

İstanbuldaki Nevşehirliler Sıla Gecesinde Buluştu

Nevşehir Derinkuyu ilçesi Suvermez kasabası Derneği Kültür ve Dayanışma Derneği, Sıla Gecesinde İstanbuldaki Nevşehirli Gurbetçilerimizle buluştu.

11 Şubat 2013 Pazartesi 21:39

banner143
İstanbuldaki Nevşehirliler Sıla Gecesinde Buluştu
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehirlileri bir araya getiren buluşmaya Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develi ,Eski Nevşehir Milletvekillerinden Mahmut Dede,İstanbul Nevşehirliler Dernek Başkanı Aşiret Dalcı,İstanbul Nevşehirliler İş Adamı Derneği NEVSİAD Başkanı Yusuf Avvuran,Suvermezliler Dernek Başkanı, Özkonak,Doğala, Kuyulutatlar, Kaymaklı, Özyayla, Özlüce, Çakıllı Dernek başkanlarıda katıldılar.

İstanbuldaki Gurbetçi Hemşerilerimiz Sıla gecesinde bir araya gelerek sohbet ettiler memleket havasını teneffüs ettiler ve Davul zurna eşliğinde halaylar çekip gönüllerince eğlenerek kültürümüzü yaşattılar.Daha sonra sırasıyla NEVSİAD Başkanı Yusuf Avvuran, Bahçelievler Belediye Başkanı Aşiret Dalcı ve Eski Nevşehir Milletvekili Mahmut Dede nin konuşmalarının ardından yemekler yenildi.Geç saatlere kadar süren Hemşerilik buluşmasının bu bölümünün ev sahipliğini ise Süvermezliler Derneği yaptı.
FİB haber Merkezi olarak İstanbuldaki Nevşehirli hemşerilerimizin bu tür etkinliklerle bir aray gelmeleri nedeniyle kutluyor devamını bekliyoruz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
suvermezli - 5 yıl önce
bir suvermezli olarak utanç duydum derneklerin asıl amacı kültürel etkinlikler ve hemşeriler arasında yardımlaşmadır 25-30 kişinin alem yapması için dernek kurulmaz geçen hafta caminin elektriği kesik diye telefon açan himmet ertaş camisinin imamına banamı güvendin 3 milyar borçlanırken diyen sayın dernek başkanı bu sıra gecesinin maliyeti hoca efendinin talep ettiği elektrik parasından azmıdır çokmudur
Avatar
erkut GÖKÇEK - 5 yıl önce
bir nevşehirli olarak gurur duydum
Avatar
ne alaka! - 5 yıl önce
birliktelik çok güzel.camiyle nasıl bağlantı kurdunuz ve birliktelikten niçin rahatsız oldunuz?