banner461
banner195

İşte, Nevşehir'de ki bizim eşeklerin eseri

Bu görüntüler Nevşehir Cevher Dudayev mahallesi ve Güzelyurt Mahallesi parklarından sözde insan manzaraları...

İşte, Nevşehir'de ki bizim eşeklerin eseri
14 Mart 2018 Çarşamba 18:40

banner143
banner134
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl çevreyi kirletenlere esprili tepki göstermek amacıyla Porsuk Çayı kıyısına bank üzerinde oturmuş ’Çekirdek Çitleyen Eşek’ heykeli koymuştu... Bu heykeli Nevşehirli duyarlı vatandaşlarımızda çok sevdi. Şimdi Nevşehir Belediyesinden ricamız; Bu aynı heykelden Nevşehir'e de yapılması talebimizi iletiyoruz.

Zira Eskişehir'deki bu eşeklerden Nevşehir'de çok var ...
​Özellikle yaz aylarında, Nevşehir'de parklarda ve il genelinde Tüm uyarılara rağmen, Kapadokya da Yol kenarlarına bira şişeleri, Avanos Kızılırmak nehrinin kenarında bulunan yeşil alana çekirdek kabukları, sakız, sigara izmaritleri, poşet, kutu gibi atık malzemelerin atmaktan vazgeçilmemesi üzerine bizde FİB Haber Merkezi olarak öneriyoruz... 

Ne dersiniz Nevşehir'e de yakışmaz mı? Sizcede bu eşeklerden ilimizde yok mu?  Nevşehir'de, Avanos'ta, her parka yada Her caddenin köşe başına, “çekirdek çitleyen eşek heykeli” diksek, sonuç değişir mi acaba? Nevşehir il ilçe ve belde Belediye Başkanlarına ısrarla tavsiye ediyoruz.

Ne diyelim Aşağıdaki götüntülerde Nevşehir'deki eşeklerin eserleri...


www.fibhaber.com whatsapp ihbar hattına bir okuyucumuzun gönderdiği mesajda, "Gönderdiğim bu fotoğraflar Nevşehir merkez Cevher Dudayev mahallesindeki parktan. Bir park ancak bu kadar rezil ve rezalet çöp yuvası olabilir. Pislik yuvası bir park istemiyoruz. Çocuklarımızı bunlardan uzak tutmak için bu parka bir el atsınlar istiyoruz. İnşallah sesimizi duyurursunuz." dedi.

Gelen Bir diğer şikayette ise ; Nevşehir Güzelyurt Mahallesi Engin Sokak Teyfik Kolbaşı Camii Altından, Mahalle sakinleri Çöplerini dökecekleri bir konteynır olmamasın dan dolayı çöpleri park kenarına koymak zorunda kaldıklarını ve her gün bu çöpleri köpeklerin parkın içene yaydıklarını dile getirdiler. Acilen Yer altı konteynırı isteyen mahalle sakinleri yetkililerden acilen bir çözüm beklediklerini ifade ettiler.


En azından Yukarıdaki heykel aşağıda var olan Avanos'taki heykelden daha iyi ve daha anlamlı olacağı gerçek...!

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
İlgili bir vatandaş - 11 ay önce
Bende bi nevşehirli vatandaş olarak bu fikrinizi çok güzel buldum hep parklar çekirdek kabuğu pazar günü kültür parkına çıktık ailece çay içelim diye inanın her yer çekirdek kabugu acilen bi çüzüm bulunsun ceza yazılsın gerekiyorsa