banner461
banner195

İşte Nevşehir'in En Küçük Hacı Adayı Kutsal Yolda

2 Yaşındaki Hacı Adayı Muhammed Enes, Havalimanında İlgi Odağı oldu.

İşte Nevşehir'in En Küçük Hacı Adayı Kutsal Yolda
12 Ağustos 2016 Cuma 15:53

banner143
banner134
Nevşehir’den kutsal topraklara gidecek olan ikinci hac kafilesi dualar ve salavatlarla uğurlandı. Kapadokya Havalimanında gerçekleştirilen törene çok sayıda hacı adayı ve akrabaları katıldı. Törende kafilenin en küçük hacı adayı 2 yaşındaki Muhammed Enes Özkürkçü de hazır bulundu.

Törene katılan küçük hacı adayı Muhammed Enes Özkürkçü’ de (2) kutsal topraklara gitmenin sevincini yaşadı. Beyaz hac kıyafetiyle havalimanı çalışanları ve hacı adaylarının ilgi odağı olan küçük hacı adayı, sevincini anne ve babasına sarılarak belli etti. Hacı adayları ve havalimanı çalışanları Enes’i öperek tebrik ettiler.

2010 yılında hac ön kayıtlarını yaptıran ve 6. Yılında hac kuralarında isimlerinin çıktığını belirten Baba Mehmet Özkürkçü, çok mutluyum, sevincimi ifade edecek bir kelime bulamıyorum. Ailemle birlikte, küçük hacımla birlikte hac yolculuğuna çıktık. Rabbim bu ibadeti, bu sevinci tüm Müslümanlara yaşatsın, diye konuştu.

Havalimanı çalışanları ve hacı adayları ise, Rabbim hepimizin evlatlarına böyle küçük yaşta, böyle mübarek yolculuğa gitmeyi nasip etsin diyerek, duada bulundular.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.