banner461
banner195

İşte Nevşehir Kent Ormanının Son Hali

Nevşehir’de Orman İşletme Müdürlüğünün Nevşehir Belediyesinin de katkılarıyla yaptığı kent ormanının etrafı tel örgülerle çevrildi, Belediye Kent Ormanının girişine sarıtaş’tan kapı yaptı. Çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı.

İşte Nevşehir Kent Ormanının Son Hali
12 Mart 2013 Salı 10:39

banner143
banner134

 Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, 8 aylık bir çalışmanın ardından Kahveci dağı eteklerinde oluşturulan Kent Ormanının Mayıs ayında hizmete gireceğini söyledi.

Şu ana kadar yapılan çalışmalara Nevşehir Belediyesinin önemli bir destek sağladığına dikkat çeken Orman İşletme Müdürü Satırlı, 800 Bin lira harcanan çalışmalarda söz konusu alan içerisinde 1 Kır Lokantası, 2 tuvalet, 2 Büfe, 1 Mescit, 43 Kamelya, 4 Çocuklar için oyun grubu, 1 Adet Şelale, 1 Adet Süs Havuzu ve 7 Ahşap çeşmenin yapıldığını belirtti.

Bin700 metreuzunluğunda yürüyüş yolunun tamamlanma aşamasına geldiğini söyleyen Orman İşletme Müdürü Satırlı, Mini Çim Saha, Kondisyon aletleri gibi ünitelerinde kısa zamanda yapılacağını dile getirdi.

Toplam 15.9 Hektarlık arazi içerisinde bulunacak olan Kent Ormanının etrafının tel örgülerle çevrildiğini ifade eden Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, 10 bin dolayında fidanın bu alan içerisinde dikildiğini, önümüzdeki günlerde de fidan dikiminin devam ettirileceğini de sözlerine ekledi.

Kent Ormanında yapılan fidan dikiminde Çınar, Sedir, Ihlamur, Çam, Çalı, Yaban Eriği, Lale gibi 25 değişik türde fidan dikimi yapıldı.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
çok güzel bir haber, nekadar sevindiğimi bilemezsiniz. yeri nerede haberde adres verilymemiş, reklam olur diyemi yazçmadınız. gidelim katkıda bulunalım.