banner461
banner195

İşyerlerinin Dağıtımına Başlanıyor

Nevşehir belediyesinin Pazar yerinden sonra ilimize kazandırdığı son yıllardaki en önemli yatırımlardan biri de hiç kuşkusuz Yaş sebze ve meyve hali.

İşyerlerinin Dağıtımına Başlanıyor
23 Kasım 2013 Cumartesi 10:25

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir belediyesinin Pazar yerinden sonra ilimize kazandırdığı son yıllardaki en önemli yatırımlardan biri de hiç kuşkusuz Yaş sebze ve meyve hali.

Hizmete açıldığında Nevşehir’de özellikle yaş sebze ve meyvecilik yaparak geçimini kazanan pazarcıların başka illere rüsum bedeli ödemekten kurtulacağı, Nevşehir’de ve yöremizdeki birçok ilde sebze ve meyve fiyatlarının da belirleyici bir merkezi olacağı hal de hak sahiplerine işyerlerinin dağıtımı çalışmalarının da başladığı bildirildi.

Yeni hal yasasına uygun yapılan Türkiye’nin yaş sebze ve meyve hali olma özelliğini de taşıyan halin açılması ilimizde bu sektörde büyük bir canlılığı da beraberinde getirecek.

Nevşehir merkezde yeni terminalin karşısına yapılan yaş sebze ve hali 36 adet iş merkezinden oluşup yaklaşık 3 bin 150 metre kare kapalı alana sahip. Toplam 6 bin metre karelik alana sahip olan Yaş sebze ve meyve halinde sosyal tesis alanlarını da yer alıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Ali'nin oğlu - 4 yıl önce
İnşaallah birilerinin toplu kapatmasına müsaade edilmez. Aksi halde her alanda yaşadığımız tekelleşme burada da yaşanır.