banner461
banner195

İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konulu eğitim düzenlendi

Nevşehir’de organik ve iyi tarımın yaygınlaştırılması amacıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde, İl ve İlçe Müdürlüğünde iyi tarım uygulamaları konusunda görevli personele İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konusunda eğitim verildi.

İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konulu eğitim düzenlendi
13 Mart 2018 Salı 12:49

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oktay Erdoğan tarafından görevli teknik personellerine "Kuru Fasulye ve Çerezlik Kabakta Hastalık ve Zararlılarla Mücadele Yöntemleri, Organik Tarımda Hastalık ve Zararlı yönetimi ve İyi Tarım Uygulamalarının Gereklilikleri" konusunda bilgiler aktarıldı. 
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, "İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konusunda düzenlenen eğitim ile insan sağlığına, çevreye zarar vermeyen, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim sistemlerinin ilimizde yaygınlaştırılması hedeflenmektedir" dedi.
Yapılan eğitim sonrasında eğitime katılan personellere iyi tarım uygulamaları birimi katılım belgesi ve kimlik belgeleri verildi.
 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.