banner461
banner195

Jeotermal Su Mahallelerin Tamamına Ulaştırıldı

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde belediyenin son yıllardaki girişimleri ile ilçedeki bütün konutlar termal ısı enerjisi ile ısıtılır hale getirildi.

Jeotermal Su Mahallelerin Tamamına Ulaştırıldı
12 Şubat 2014 Çarşamba 09:06

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde belediyenin son yıllardaki girişimleri ile ilçedeki bütün konutlar termal ısı enerjisi ile ısıtılır hale getirildi.

Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, Dünyada en çevreci ısınma modeli olarak bilinen jeotermal enerjiyi, Kozaklı merkezdeki tüm yerleşim birimlerine ulaştırdıklarını belirten Çelik, göreve geldiklerinde Kozaklıdaki konutların 3'te birinin jeotermal enerjiyle ısındığını, yaptıkları çalışmalarla Kozaklı merkezdeki ana mahallelerin tamamına bu enerjiyi ulaştıklarını kaydetti.

Çelik, “Göreve geldiğimiz günden itibaren jeotermal enerjiyle ısınmaya önem verdik. Göreve başladığımda Kozaklıda çok az bir bölge sıcak Sudan faydalanabiliyordu. Yaptığımız çalışmalar sayesinde neredeyse Kozaklının bütün mahallelerine ulaştık. Jeotermal kaynak hattını genişlettik. En son olarak ise jeotermal kaynaktan faydalanamayan merkezdeki tek mahallemiz olan Yıldız Evler Mahallesi'ne de hattı döşedik ve böylelikle bütün mahallelerimiz jeotermal kaynakla ısınmaya başladı." Dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
karacan - 4 yıl önce
Evet eskiden 3 de 1 lik bir kısım ısınıyordu ama artık hic bi yer ısınmıyor bilincsizce dagıtılan su ilceye yetersiz geliyor ve hic bir ise yaramıyor bosu bosuna halkın parası alınıyor bide bu durum hizmetmis gibi gosteriliyor...
Avatar
Gülazem - 4 yıl önce
Oteller hizmete açıldığında ısınmada daha büyük sorunlar yaşanacaktır. Bacaları kapatanlar hazırlıklara başlasınlar
Avatar
Bağlıcalı - 4 yıl önce
bütün mahalleler jeotermal su ile isiniyor başliği atilmiş ben bağlicada jeotermal isinma falan göremedim. herhalde bağlica yanlişlikla unutulmuş olmali