banner461

Kaçak Avlananlar, Sanal Alemde Avlanıyor

Orman ve Su İşleri Müdürlüğü yetkilileri, sosyal paylaşım sitelerinde sürdürdüğü inceleme üzerine, kaçak yada limit fazlası avlamaları tespit edilen avcılara cezai işlem uyguluyor.

banner503
Kaçak Avlananlar, Sanal Alemde Avlanıyor
25 Ağustos 2015 Salı 22:35

banner143
banner134
Orman ve Su İşleri Müdürlüğü yetkilileri, sosyal paylaşım sitelerinde sürdürdüğü inceleme üzerine, kaçak yâda limit fazlası avlamaları tespit edilen avcılara cezai işlem uygularken,Nevşehir'de bu yöntemle kaçak veya limit fazlası av yaptığı tespit edilen çok sayıda kişiye para cezası uygulandı.

Yaban hayatının korunması ve kaçak avcılığın önlenmesine yönelik klasik denetimlerin yanında Bakanlık tarafından farklı uygulamaların da hayata geçirildi.

Bu kapsamda sosyal paylaşım sitelerinin de yakından takibe alındığı belirtilirken özel bir program sayesinde sitelerdeki paylaşımlara yönelik tarama yapıldığı, Bakanlık tarafından 'şüpheli' değerlendirilen paylaşımların tespit edilerek, incelenmesi üzerine ilgili İl Müdürlüklerine yönlendirildiği öğrenildi.

Dikkat çeken paylaşımları bildirin...!

Bakanlık tarafından kişi bilgileri ve yayınladığı fotoğraf, görüntü olarak İl Müdürlüklerine gönderilerek, araştırılması isteniyor. Bu kişilerin kaçak ya da limit üzeri avlandığının tespit edilmesi halinde idari para cezası uygulanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.