banner461
banner195

Kaderimiz Olmasın!

Nevşehir İl Merkezinden geçen ve yıllar önce ilin gelişimi hiç hesaplanmadan yapıldığı görülen ana cadde’nin gün gelip il merkezine ulaşan en önemli yol güzergahı olmaktan ne zaman çıkacağı da merak konusu.

Kaderimiz Olmasın!
11 Eylül 2014 Perşembe 18:35

banner143
banner134

 Kaderimiz Olmasın!

NEVŞEHİR(MHA) İl Merkezinden geçen ve yıllar önce ilin gelişimi hiç hesaplanmadan yapıldığı görülen ana cadde’nin gün gelip il merkezine ulaşan en önemli yol güzergahı olmaktan ne zaman çıkacağı da merak konusu.

Son yıllarda karayolu ulaşımında çok önemli mesafeler kat eden Nevşehir’de yapılan çevre yolu, köprülü kavşakları ve önümüzdeki günlerde karayolu trafiğine açılması beklenen Güney Çevre yolu gibi çalışmaların ilimizin gelişimi adına büyük adımlar olduğu gözleniyor.

Yıllar önce Nevşehir’in büyük bir köy görünümünde bulunmasından feyiz alan yetkililerin hiçbir ileri görüşü hesap etmeden yaptırdıkları ana yolun içler acısı durumundan dert yanan Vatandaşlar ve özellikle araç sahipleri, “Nevşehir’in gün gelip 90 bin nüfusa ulaşacağını, hızla büyüyüp modern bir kent görünümüne kavuşacağını hesap edemeyen zihniyetlerin yaptığı ana yol şimdi bu kente dar geliyor. Son yıllarda ilimiz merkezinde gerçekleştirilen yeni yol çalışmaları da gösteriyor ki, Nevşehir bundan sonraki yıllarda da gelişmeyi, nüfus olarak ta büyümeyi sürdürecek. İnşallah şimdilerce zor görünen bu ana yol problemi önümüzdeki yıllarda yerel yöneticilerimizin ve iktidarın katkısıyla aşılacak. Ama ilin kaderinde söz sahibi olacak insanların artık gelişen çağa ayak uydurarak il merkezindeki yol çalışmalarında ilimizin 50 yıllık gelişimini hesap edebilmelerini umuyoruz” diye konuştular. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
güzel kardeşim - 4 yıl önce
üzülme bu söylediklerinde bu şehrin kaderi olur nasılsa şehir gidişattan memmun onada bir kılıf buluruz nasılsa okuduğunu anlamayan bir sürü halk yığını var
Avatar
hakan - 4 yıl önce
50 yil sonra bu yaziyi kaleme alanlarin kulaklari kesin cinlayacaktir.benim tahminimce bu ana rant caddesi hiç bir zaman genişleyemez.
Avatar
Ali Baykara - 4 yıl önce
Bu konuyu gündeme getirmekte ISRARCI olmanızı bekler ayrıcada Tşk ederim.Birincisi şehrin içerisindeki yol tam bir kaos yolu hiç bir mimari değeri yok. İkincisi ZATEN DAR OLAN YOLUN KENARINI ÜÇ KURUŞ KAZANMAK İÇİN PARK ETMEYE MÜSADE etmek hangi akıl işi şaşmak lazım. Çözüm : GÜL BAHÇENİN ALTINA KATLI OTOPARK yapılıp Trafiğin akıcı hale getirilmesi. Birde şehirde Çöp konteyner lerin olmaması neredeyse her köşe başına çöp dökülmesi çöpler alınsa bile çöpşırasının yere nüfusetmesi ile oluşan iğrenç koku ile yaşamaya mecbur kalan astım hastası yaşlılar ve Bebeklerin düşünülmemesi ni anlayan bir adım öne çıksın lütfen!
Avatar
Ali Baykara - 4 yıl önce
Bir başka önemli konu Ana cadde üzerinde bulunan neredeyse virane olmuş göze çok çirkin gelen (altındaki dükkandan kira alan ancak başkada kat çıkmamış) yapıların gözden geçirilmesi bu binaların mesela üç yıl içerisinde normal projedeki kat sayısına ulaşması mecburiyeti getirilmeli.Yine ana caddede bulunan binaların dış cephe bakımının (tadilat,Boya Badana vs) düzenli ve sıkıbir şekilde TAKİBİNİN YAPILMASI LAZIM. Ne KÖY ne ŞEHİR bir garip ŞEHİR kimliğinden hızla Modern şehire LAF İLE DEĞİL İCRAAT İLE DÖNMELİYİZ.
Avatar
modern - 4 yıl önce
modern şehi̇rmi̇?şehi̇r deği̇l anca kasaba olur.beledi̇yeni̇n ön önemli̇ 3 görevi̇.
1.parke döşemek 2.parke döşemek 3.parke döşemektir.
Avatar
tespit güzel - 4 yıl önce @Ali Baykara
tespitler güzel ama senin düşündüğünü yetkili insanlar düşünmüyor malesef yada işerine gelmiyor.insan başka şehirden gelince kasaba mı koymü belli değil.insalar anlaşılan memnun seçim zamanında takım tutar parti tutarsa sonuç kaçılmaz olur
Avatar
uzel - 4 yıl önce
bir meclis kararıyla yolun iki tarafı traşlanacak .sonra mal sahipleri düşünsün.şehrin 11-12 mahallesi nasıl traşlandıysa öyle olacak.yada tek yön uygulanması.yada park yasağı
Avatar
yani - 4 yıl önce
hala oto park çözülecek.10 yil oldu.karasoku projesi̇ hayata geçecek.