banner461
banner195

Kadın Dostu Kentler-2 Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Nüfus fonu (UNFPA) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)’nın işbirliğinde, SIDA (İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Ajansı) mali katkılarıyla 12 ilde yürütülen KADIN DOSTU KENTLER-2 Projesi kapsamında Ankara da proje değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Kadın Dostu Kentler-2 Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
10 Aralık 2014 Çarşamba 10:00

banner143
banner134
İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Nüfus fonu (UNFPA) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)’nın işbirliğinde, SIDA (İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Ajansı) mali katkılarıyla 12 ilde yürütülen KADIN DOSTU KENTLER-2 Projesi kapsamında  Ankara da proje değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Değerlendirme toplantısı kapsamında; Kadın Dostu Kent Nedir? Dünya örnekleri ile kadın dostu kent kavramı, Türkiye’den kadın dostu kent örnekleri ve program, yerel eşitlik mekanizmaları ve mevzuat, yerel eşitlik eylem planları ve yerel eşitlik izleme, kamu sivil toplum işbirliği grup çalışmaları yapılarak değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen başkanlığında Kadın Erkek Eşitlik Birimi ve Nevşehir  Belediye Meclisi Kadın Erkek Eşitlik Komisyonu temsilcileri katıldı. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.