banner461
banner195

Kalaba-Seyfe Sulama Projesi İhalesi Aralık’ta

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider yaptığı açıklamada, Nevşehir’de uzun yıllardır konuşulan ve özellikle Avanos – Hacıbektaş – Gülşehir ve Kozaklı ilçelerimizdeki çiftçilerimizin hayali olan Yamula projesinin Nevşehir etabı Kalaba – Seyfe Sulama Projesinin önümüzdeki ay içinde ihale edileceğini söyledi.

 Kalaba-Seyfe Sulama Projesi İhalesi Aralık’ta
07 Kasım 2014 Cuma 16:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider yaptığı açıklamada,  Nevşehir’de uzun yıllardır konuşulan ve özellikle Avanos – Hacıbektaş – Gülşehir ve Kozaklı ilçelerimizdeki çiftçilerimizin hayali olan Yamula projesinin Nevşehir etabı Kalaba – Seyfe Sulama Projesinin önümüzdeki ay içinde ihale edileceğini söyledi.

Gizligider, “Öncelikle proje ihalesi yapılacak ve böylece sadece ilimizi değil bölgemizi ilgilendiren bu dev projenin somutlaşması için ilk adım atılmış olacaktır. Tamamı kapalı devre sulama yapılacak olup, pompaj sulama 3 kademede tamamlanacaktır. Proje ihalesinin 1 – 2 yıl içinde bitirilmesi ve ardından inşaat ihalesinin ivedilikle yapılması hedeflenmektedir. Bu projeyle Nevşehir ve Kırşehir il sınırları içinde 110 bin hektar alan sulanacak ve “Çöl” tabir edilen arazimiz bereketlenerek toprağımız paha biçilemez değer kazanacaktır. Bu dev projenin tahmini maliyeti yaklaşık 1.320.000.000 (bir milyar üç yüz yirmi milyon) TL tutarında olması beklenmektedir. AK Parti iktidarıyla dünün hayalleri bugünün gerçekleri olmaya devam ediyor. Nevşehir’in dev projelerini milletimizden aldığımız güçle takip etmeye ve bir bir gerçekleştirmeye devam edeceğiz’’ diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
ne kadar boş adamlarsınız yaa utanmıyorsunuzda şu yazılan habere yıllardır 3 0 vekil seçiliyorsunuz halen yapılacak olacak uğraşıyoruz yakında çok kısa zamanda halledeceğiz ...utanın utanın yukarda allah var unutmayın
Avatar
Ertek - 3 yıl önce
Siz vekiller den Allah soracak aldığınız kuruşun vebalini garibin yetimin hakkı beş yılda Nevşehir'e cıvi cakmadınız kır dök işlerle vatandaşi oyaladınız yazıklar olsun oğum size haram olsun