banner461
banner195

Kalaba Yöresi Çiftçisi Projeyi Sabırsızlıkla Bekliyor

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Nevşehir’de tarımsal alanların sulanması konusundaki en önemli projelerden biri olan Seyfe – Kalaba sulama projesinin ihalesinin 2014 bahar aylarında yapılacağını, bu projenin hayata geçirilmesi ile üç ilçenin tarım arazilerinin daha verimli bir hale getirileceğini söyledi.

 Kalaba Yöresi Çiftçisi Projeyi Sabırsızlıkla Bekliyor
17 Nisan 2014 Perşembe 18:46

banner143
banner134

 Kalaba Yöresi Çiftçisi Projeyi Sabırsızlıkla Bekliyor

NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Nevşehir’de tarımsal alanların sulanması konusundaki en önemli projelerden biri olan Seyfe – Kalaba sulama projesinin ihalesinin 2014 bahar aylarında yapılacağını, bu projenin hayata geçirilmesi ile üç ilçenin tarım arazilerinin daha verimli bir hale getirileceğini söyledi.

Nevşehir’in Kuzeyi olarak adlandırılan tarımsal bölgede bulunan Hacıbektaş, Gülşehir ve Kozaklı yöresindeki tarımsal arazilerin sulanması konusuna büyük önem verdiklerini, bu ilçelerimizde yapılan tarımın bölgenin tarımsal faaliyetlerinin büyük bir bölümünü oluşturduğuna dikkat çeken Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, özellikle tahıl üretiminin bölgemizde daha verimli bir hale getirilmesinde bu projenin ileriye yönelik çok önemli bir adım olacağını ifade etti.

Gizligider, “Bölgemizin kuzeyi olarak bilinen Hacıbektaş, Gülşehir ve kısmen de olsa Kozaklı yöremizde Yamula barajı marifetiyle tarımsal arazilerimizin sulanması hedefleniyor. Seyfe – Kalaba sulama projesinin ihalesinin ön hazırlıkları tamamlanmak üzere. Muhtemelen 2014 bahar aylarında bu projenin ihalesi yapılarak projenin hayata geçirilmesinde önemli bir adım atılacak. Bu proje özellikle tahıl üretimi yapılan bu bölgemizin sulanması ve daha verimli ürün elde edilmesi için büyük önem taşıyor. Ak Partili Nevşehir Milletvekilleri olarak bizlerde bu projeyi önemsiyoruz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kalaba - 4 yıl önce
4 yıl geçti ne iş yaptın vekil konuşmaktan başka sana attıgımız oylara yazıklar olsun...
Avatar
Gülşehir - 4 yıl önce
ey milletvekilleri sizler memur tayin torpili yapmaktan..nevşehirde market açılışı yapmaktan başka ne yaparsınız...sulama projesi gülşehir-avanos--hatta hacıbektaş için bile uygulanır..kızılırmak boşa akıp gidiyor....atalar boşa dememiş su akar deli bakar....seyfe projesi imiş... yaptırın da görelim..vatandaşı kandırmayın...iki dönemdir

nevşehirde hiç bir yatırım yok...aferim.....