banner461
banner195

Kamu Çalışanına Grev Hakkı Verilmeli

Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, memurlara siyasi partilere üye olma hakkının yeni anayasa ile birlikte daha geliştirilmesini beklediklerini söyledi.

 Kamu Çalışanına Grev Hakkı Verilmeli
28 Nisan 2014 Pazartesi 19:48

banner143
banner134

 Kamu Çalışanına Grev Hakkı Verilmeli

NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, memurlara siyasi partilere üye olma hakkının yeni anayasa ile birlikte daha geliştirilmesini beklediklerini söyledi.

Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, kamu işçisine tanınan grevli toplu sözleşme hakkının aynı şekilde kamu da çalışan memurlara da verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Özdemir, “Kamuoyunun da malum olduğu üzere Memur-Sen konfederasyonu olarak bizim taleplerimizden biri de Memurların siyasi partilere üye olmasının önündeki engellerin kaldırılması ve grevli – toplu sözleşme hakkının verilmesi için biz mücadelemizi sürdürüyorduk. 2010 Yılında toplu sözleşme hakkı verildi ve grev hakkı verilmedi. Siyasi partilere üye olma hakkı da verilmemişti. Ancak son açıklanan demokratikleşme paketi ile birlikte oy veren bütün vatandaşların siyasi partilere üye olmasına hak veriliyor. Elbette kamuda çalışan işçilere bu tür haklar verilirken, yine kamu da çalışan memurlara bu hakların verilmemesinin adil olmadığını savunuyoruz. Konunun yeni demokratik pakette ele alınması bizleri mutlu etti. Bundan sonraki süreçte ve özellikle yeni anayasanın hazırlanması sürecinde grev hakkının da kamu da çalışan memurlara verilmesini talep edeceğiz. Memurlarımıza verilen toplu sözleşme hakkının grevle taçlandırılmasını istiyoruz” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
memur - 4 yıl önce
dürüst olun, samimi olun insanları aldatmayın ve hükümet sendikacılığı yapmayın. sendikacılığınızı memurlar adına yetkili sendika olarak yaptığınız toplu sözleşmede gördük. siyaset yapmayın işinizi yapın.