banner461
banner195

“Kanımız, Canımız Pahasına Bayrağımıza Sahip Çıkacağız”

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Türk Ulusunun kanı, canı pahasına Türk bayrağına uzanan elleri kırmaya devam edeceğini söyledi.

 “Kanımız, Canımız Pahasına Bayrağımıza Sahip Çıkacağız”
21 Haziran 2014 Cumartesi 17:36

banner143
banner134

 “Kanımız, Canımız Pahasına Bayrağımıza Sahip Çıkacağız”

NEVŞEHİR(MHA) Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Türk Ulusunun kanı, canı pahasına Türk bayrağına uzanan elleri kırmaya devam edeceğini söyledi.

Selmanpakoğlu, “Türkiye Cumhuriyetinin, varlığımızın ve ulusça birlik beraberliğimizin sembolü olan Türk Bayrağını Diyarbakır / Lice’de gönderinden indirenleri ve onları azmettirenleri kınıyoruz. Emperyalistlere karşı Osmanlının küllerinden yeniden doğarken Türk Bayrağına sarıldık. Çanakkale’de, Anafartalar’da, İnönü’de, Sakarya’da, Kocatepe’de, Dumlupınar’da Şehitlerimiz vatan topraklarını kanlarıyla sulayarak canlarını verirken Bayrağımızı cansız bedeniyle bile tutup yere düşürmedi. Türkiye’yi Osmanlının son dönemlerine benzetenler, AB adına Diyarbakır’da Kürdistan demeci verenler, Kuzey Irak’ta teröristleri barındıranlar ve ülkemize gönderenler, Türkiye haritasını değiştirip yayımlayanlar müttefik görünenler, Yurdumuzda sözde kürt azınlığı yaratanlar, yeni yeni azınlık yaratmak  için fırsat kollayan zemin hazırlayanlar, Ulusumuza Atatürk’ü ve devrimlerini unutturmak için çaba harcayanlar, siz önce kendi ülkelerinizin dokusuna bakın 10 bin yıllık Türk tarihini öğrenin. Gücünüzün yetmeyeceğini görün ve vazgeçin. Şu veya bu nedenlerle tehlikenin farkında olmadan rant peşinde koşanlar, Mütareke basını özlemiyle yanıp tutuşanlar, onlara özenen Libaşlar, Küreselleşme edebiyatıyla ulus devlet olmayı, göz ardı edenler dışa bağımlılığı körükleyenler, Mustafa Kemal’in tam bağımsızlığa dayanan ekonomik kalkınma için ortaya koyduğu modeli ve gösterdiği Akıl ve Bilim yolunu unutturmaya çalışanlar. Aymazlığınızı bırakın artık Tüm Dünya şunu iyi bilsin ki ulusumuzu etnik yapı ve inançlarından dolayı ayrıştırtmayız, Vatanımızın bir karış toprağını dahi böldürtmeyiz kimseye vermeyiz. Türkiye Cumhuriyetinin Laik, Demokratik, sosyal hukuk devleti olarak sonsuza kadar ulusuyla ve yurduyla birlik  beraberlik ve bütünlük  içinde her ortamda canımız pahasına varlığını sürdüreceğini söyleriz ve şanlı Bayrağımızı gönderinden indirtmeyiz. Türk ulusunun hoşgörüsünü bilmeyenler, bilmezden gelenler yada istismar edenler kaldırın artık başınızı. Dış güçlerin işbirlikçileri ile Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da, Suriye’de neler yaptıklarını provokatörleri nasıl kullanıp zemin hazırladıklarını bilin. Etnik ve inanç farklılıklarını körükleyerek onları sönmeyen bir ateşin içine sürükleyip bölüp parçalayıp, yönettiklerini ve sömürdüklerini görün artık. Tüm Dünya şunu bilin ki. Bu cennet vatanımızda kardeşçe yaşamak her karış toprağımıza sahip çıkmak tutkumuzdur. Bayrağımız bir olduğumuzun, iri olduğumuzun, diri olduğumuzun ifadesidir. Türk ulusunun şanıdır, şerefidir, onurudur. Kanımız ve canımız pahasına Bayrağımıza sahip çıkıp gönderinde dalgalandırmak en kutsal görevimizdir, andımızdır, namusumuzdur” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet - 4 yıl önce
helal be