banner461
banner195

Kapadokya Bölgesini Tanıtmaya Devam Edeceğiz

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, geçtiğimiz günlerde 3 ülkeyi kapsayan ve Kapadokya bölgesinin turizm potansiyelinin daha da geliştirilmesini amaçlayan geziyi değerlendirdi.

Kapadokya Bölgesini Tanıtmaya Devam Edeceğiz
21 Haziran 2014 Cumartesi 17:24

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, geçtiğimiz günlerde 3 ülkeyi kapsayan ve Kapadokya bölgesinin turizm potansiyelinin daha da geliştirilmesini amaçlayan geziyi değerlendirdi.

Norveç, İsveç ve Finlandiya’ya yapılan gezinin son derece verimli ve olumlu bir şekilde geçtiğini söyleyen Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Bu tür çalışmaların bölge turizmcileri ile gidilen ülkelerdeki turizmcilerin işbirliği potansiyelinin de artırılmasını sağlandığına dikkat çekti.

Hindistan, Singapur ve Malezya’ya geçtiğimiz yapılan geziden olumlu geri dönüşümler alınmaya başlandığına da değinen Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, “Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları, Ticaret ve Sanayi odası ve Nevşehir Valiliğimizin düzenlediği bir programla tanıtım çalışması yapıldı. Programda Norveç, İsveç ve Finlandiya’nın başkentlerinde olumlu ve verimli çalışmalar yapıldı. Burada giden turizmcilerimiz oradaki acentelerle birlikte iş toplantısı yaptı. O toplantıda bölgedeki turizm aktiviteleri tanıttılar. Buna artı olarak turizmcilerimiz oradaki turizmcilerle çeşitli bağlantılar kurdular. Oldukça başarılı bir gezi olduğuna inanıyorum. Biliyorsunuz geçtiğimiz yılda Hindistan, Singapur ve Malezya’da da bu tür çalışmalar da bulunmuştuk. Oradaki elde ettiğimiz tecrübelerle birlikte bu çalışmamız daha verimli oldu. Hindistan’dan gelen turist sayısında ciddi oranda bir artış sağlandı. Norveç, İsveç, Danimarka ve Finlandiya gibi ülkeler ekonomik açıdan son derece güçlü ülkeler. Bu ülkelerden de ülkemize ve bölgemize çok sayıda turist gelmesini bekliyoruz. Önemli olan dünya insanlarının Kapadokya bölgesinin kültür, tarih ve doğa turizm potansiyeline çekilmesi. Tanıtım faaliyetlerimizi sıklaştırarak devam ettireceğiz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bahri sözudeğer - 4 yıl önce
sayın vali,m nevşehı ın tanınmaya ihtiycı yok senede uç mılyon a yakın kısı gelıp çevre yolun dan geçıyor.gelen e otobusunu koyacak kullıyeye yakın bır mısafır açaç parkı çok buyuk değil,damat ibrahım pasa aş vemış siz bır fılcan kahve verebılırsenız bu şehrin esnafı faydalanır sanırım ama nerde oren yerının etrefı kalenın etrafı sanırım 10yıl daha sonra açılır 1 cadde ye mahkum edıldık
Avatar
bahrı sözudeğer - 4 yıl önce
gelen ı çevre yolundan geçıp gıtmesını engelleyın yeter tanıtım deyıl mevvcut gelenı ağırlıyamıyoruz kı değerlerımızı gosteremıyoruz kı